Bebekler için Cinsiyet Tahmini

Bebekler için Cinsiyet Tahmini

Hamilelik sürecinde anne babaların en çok merak ettiği ayrıntılardan biri de hiç şüphesiz ki bebeğin cinsiyetidir. Hamileliğin başlamasıyla beraber heyecan dolu bir bekleyiş başlar ve biran önce hazırlıklara da başlanmaktadır. Hazırlıklar yapılırken en önemli belirleyici faktör tabi ki de bebeğin cinsiyetidir. Alınan eşyalar, mobilyalar, özellikle de kıyafet seçimi buna göre yapılacağı için hazırlık yapmaya cinsiyet öğrendikten sonra başlamak en doğrusu olacaktır.

bebekler-icin-cinsiyet-tahmini-5

Tıbbi bir geçerliliği olmasa da hamilelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyet tahmini yapılmaktadır. Her ne kadar tıbbi bir sonuç vermese de doğruluk payı olduğu durumlarda vardır. cinsiyetini merak eden anne baba için hamilelik belirtileri bir tahmin vesilesi olabilmektedir. Erkek bebek doğuracak olan kadınlarda mide bulantısı, kız bebeğe hamile olanlara göre daha az görülmektedir.

bebekler-icin-cinsiyet-tahmini-4

Aynı zamanda daha çok peynir, süt, yoğurt gibi besinleri aşerersiniz. Bilinenin aksine ekşi ve tuzlu yiyeceği aşeren annelerin erkek bebek doğurma oranı daha yüksek olduğu görülmüştür. Ayrıca erkek bebeğe hamile olan bayanlar daha fazla et ve et ürünleri tükettiği de saptanmıştır. Erkek bebek doğuracak annelerin idrarının koyulaştığı da bilinmektedir. Erkek bebek annelerinin bir diğer özelliliği ise hamilelik öncesine göre daha güzel ve alımlı gözükmeleridir.

bebekler-icin-cinsiyet-tahmini-3

Kız bebek doğuracak olan annelerde mide bulantısı gibi semptomlar daha fazla görünmektedir. Kız bebek doğuracak olan annelerdeki bir diğer belirti ise saçlarda kırmızı lekelenmelerin olmasıdır. Ayrıca tatlı tüketimine karşı daha fazla ilgi duyulmaktadır. Kız bebek doğuracak olan anne adayları hamilelik öncesine göre daha solgun olacak ve çekiciliklerini az da olsa kaybetmiş olacaktır.

child, happiness and people concept - adorable baby

  Bebekler için cinsiyet tahmini yapılırken bunun gibi birçok belirtiye dikkat edilmektedir. Her ne kadar tıbbi sonuçlar olmasa da bekleyiş heyecanınıza eşlik edecektir.

bebekler-icin-cinsiyet-tahmini-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ