Canım Anne

Bebekler Ne Kadar Uyumalı?

Bebekler Ne Kadar Uyumalı?

Bebeklerin uyanık kalma süreleri aylarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden size bu yazımızda aylara göre kısıtlamalar yaparak anlatacağız.

bebekler-ne-kadar-uyumali-5

0-3 aylık bebekler: Özellikle de yeni doğan bebekler uykuya çok fazla ihtiyaç duyarlar. Günde 20 saat ile 22 saat arası normal kabul edilmektedir. Ancak yeni doğan bebeklerde sarılık riski olabileceği için her 2 saatte bir beslenmesi gerekir. Buna dikkat ederseniz iyi olacaktır. Ancak bu süre ay ay azalmaktadır. 3. ayın sonunda günlük 20 saat uyku yeterli gelecektir.

bebekler-ne-kadar-uyumali-4

Uyku bebekler için en önemli ve başta gelen ihtiyaçlardan biridir. Bebeğinizin uykusunu iyi alabilmesi ve düzenli uyuyabilmesi için belli koşulların yerine getirilmiş olması gerekir. Bunların başında da karnı tok olmak gelir. Ayrıca altı temiz olmalı ve gazı olmalıdır. Stres ve huzursuz ortamlardan uzak tutulmalıdır. Oda sıcaklığı da uyku için önemlidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. İdeal sıcaklık 20 ile 22 derece arasıdır. Ayrıca yatağının ne çok yumuşak ne de çok sert olması gerekir. Bu koşulları sağlarsanız eğer bebeğiniz rahat ve düzenli uyuyacaktır.

bebekler-ne-kadar-uyumali-3

3-6 ay bebekler: 3 ayını geçmiş bebekler artık etrafını daha iyi anlamaya, yorumlamaya başlar. Yeni şeyler keşfetmeye meraklıdır. Sürekli etrafı ve kendini keşfetmeye çalışır. Bu yüzden de uykuya geçmekte zorlanabilir. Gece uykuları çocukların önemlidir. Gece en azından 1 kez beslenmelidir. Zaten bebekler acıktıklarında kendileri uyanacaktır. Sizin müdahale edip uyandırmanıza gerek kalmaz. Bu ay aralığında olan bebekler geceleri 6 ile 8 saat arası uyku da kalabilir. Gündüzleri ise 3 defa uyku uyumaları gerekir. En fazla 2 3 saat uykusuz kalabilirler.

bebekler-ne-kadar-uyumali-2

6-12 bebekler: 6. ayını tamamlamış olan bebekler artık gece beslenmesine gerek durmazlar. Gece yatarken besleyip sabaha kadar beslemenize gerek kalmaz. Ancak eğer emiyorsa ve istiyorsa 1 kez emzirilebilir. Geceleri uygun koşullar sağlandığında sabaha kadar uyuyabilirler. Gündüzleri ise 2 3 defa uyuma ihtiyacı hissederler.

bebekler-ne-kadar-uyumali-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi