Bebeklerde Kabızlık İçin Doğal Çözümler

Bebeklerde Kabızlık İçin Doğal Çözümler

Yeni doğan bebeklerde sıkça karşılaşılan bir durum olan kabızlık İçin neler yapılmalı, doğal çözümler nelerdir içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kabızlık yeni doğan bebeklerde sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Bebeğin beslenme şekli, annenin yedikleri bebeklerde gaz ve kabızlığa neden olabilmektedir. Bir bebeğin kabız olup olmadığını bilmek için sürekli kontrol etmek gerekir. Bebekler bazen tuvaletlerini yapabilse de kabızlık çekiyor olabilirler. Anne ve babaların kabızlık durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri lazımdır. Kabızlık tedavi edilmez ise ciddi bağırsak sorunlarına neden olabilmektedir. Aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek bebeğinizin kabızlık sorununu çözmeye çalışabilirsiniz.

Bebeklerde Kabızlık İçin Doğal Çözümler

  • Bebeğinize bir miktar kendi sütünüzden verin. Anne sütü doğal bir müshil olarak bilinir. Bu nedenle kabızlık durumunda ilk olarak anne sütünün bebeğe verilmesi gerekir.
  • Zeytin yağını çok az ısıtıp ılık kıvama getirin. Daha sonra ise bebeğin karnına zeytinyağı ile yumuşak hareketlerle masaj yapın. Bu onu rahatlatacaktır ve bağırsaklarını çalıştıracaktır.
  • İki bacağını elinizle nazik hareketler işe bisiklet sürer gibi hareket ettirin. Bunu yaparken bebeğinizi düz ve yumuşak bir yere yatırmayı unutmayın.
  • Bebeğinize bol bol sıvı verin. Daha sık anne sütü vermeye özen gösterin.
  • Rahatlamasını sağlamak için ılık bir su ile duş aldırabilirsiniz.
  • İlaç veya fitil gibi ürünleri kullanmadan önce ise mutlaka doktor onayı alınız. Yanlış ilaç uygulamarı daha kötüye gitmesine neden olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=rhNvrq0BGhw

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ