Bebeklerde Masajın Faydaları

Bebeklerde Masajın Faydaları

Bebeklerde masaj büyük önem taşımaktadır. Uzmanların önerdiği bebek masajı, anne ile bebek arasındaki bağı da güçlendirmektedir. İlk aylardan itibaren bebeğinize yapacağınız masaj, onun fiziksel olarak rahatlamasını sağlayacaktır. Bu rahatlama tabi ki bebeğinizin psikolojisini de etkileyecektir. Fiziksel ve psikolojik gelişimini destekleyen, masaj bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olacak. Eğer bebeğiniz huzursuz ve uyku problemi yaşıyorsa, mutlaka düzenli olarak gün içinde masaj yapmalısınız. Bebeğinizin rahatlaması onu ve sizi mutlu edecektir. Bebeklerde masajın faydaları sadece bunlar değil. Bebeklere birçok fayda sağlayan masaj, bebeğinizin var olan ağrılarını da hafifletebilir. Konuşarak iletişim kuramadıkları için dertlerini anlatamayan bebeklere, mutlaka masaj yapmalısınız. Anne bebek arasındaki iletişimi de güçlendirecek olan masajı yaparken, klasik müzik açmanızı öneririz. Bu sayede bebeğiniz daha da rahatlayacaktır.

Masseuse massaging little baby girl

Bebeğinize yapacağınız masaj ile onun sindirim sistemindeki sorunları da giderebilirsiniz. Karın ağrısı, kabızlık ve gaz sıkışması gibi sorunları masaj yaparak yok edebilirsiniz. Bebeğinizin kan akışını hızlandıracak masaj, onun fiziksel olarak rahatlamasını sağlayacak. Bebeklerde masajın faydaları arasında şunu da sayabiliriz; bebeğinizin endişe ve kaygıları masaj ile azalır. Gevşemesine ve daha huzurlu uyku uyumasına yardımcı olur.

masaj-bebek

Saymakla bitmeyen bebeklerde masajın faydaları açıklamasına daha birçok şey eklenebilir. Burada önemli olan bir diğer nokta masajın yapıldığı ortamdır. Gürültülü bir ortamda kesinlikle bebeğinize masaj yapmayın. Bu onun huzursuz olmasına neden olacaktır. Masaj yaparken kullanacağınız yağlarda çok önemlidir. Bitkisel yağlar tercihiniz olmalı. Bebeğinizin cildine zarar vermeyecek yağlar kullanmalısınız. Bebek yağları veya bitkisel yağlar onun için ideal olan malzemeler olacaktır. Masaj yaparken bebeğinizi yumuşak bir zemin üzerine yatırın, onun rahat olacağı ortamı hazırlayın ve masajı o şekilde yapın. Son olarak masaj işlemini düzenli yapmanızı öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ