Bol Bol Kivi Tüketirsek Bakın Neler Oluyormuş

Bol Bol Kivi Tüketirsek Bakın Neler Oluyormuş

Ülkemizde yaklaşık 15-20 yıl önce girmeye başlayan kivi, hepimizin artık en yakından tanıdığı egzotik meyvelerden biri haline geldi. Hatta son 10 yıldır ülkemizde de üretimi yapılmaya başlaması ile egzotik sınıfından çıkmış olarak gördüğümüz hafif ekşi tadındaki meyvemiz.

Kivi içeriğinde çok zengin vitamin ve minerallere sahip bir meyvedir. Lif oranının yüksekliği ile dikkat çeken kivinin, şeker oranının da düşük olması özelikle diyabet hastaları için değişik bir alternatif oluşturdu.

A,C,E ve K vitamini yönünden zengin içeriğe sahip kivi, bol bol tüketildiğinde bakın neler oluyormuş? Öğrendiğinizde çok şaşıracak ve keşke bizim çocukluğumuzda da bu kadar kolay bulunsaydı diyeceksiniz. Çünkü kivi 5-8 yaş aralığındaki çocuklarda görülen kronik bazı hastalıkların önlenmesinde ciddi faydaları olduğu İsviçre’li bilim adamlarınca kanıtlandı. Yapısında bulunan flanovoitler sayesinde DNA bozuklukları gibi hasarlara sebebiyet veren hücre içi bozulmaları önlediği ifade edildi. Sözgelimi kronik öksürük, burun akıntısı, nefes darlığı gibi genetik rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı bilim adamlarınca açıklandı. Dolayısı ile çocuklara kiviyi bol bol yedirmemiz için çok önemli bir sebebimiz ortaya çıktı.

Bol bol kivi tüketildiğinde ; bazı kanser risklerinin de ortadan kalktığı, vücuda zindelik verdiği ve yetişkin bir kişinin günlük alması gereken vitamin miktarını karşıladığı da klinik testlerle açıklandı.

Ayrıca günümüzde herkesin ve özellikle çocukların severek yediği waffle tatlısının vazgeçilmez ve ana malzemesi olma özelliği ile çocuğunuza kolayca yedirebileceğinizi de bonus olarak hatırlatalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ