Boncuklu bot patik yapılışı

Boncuklu bot patik yapılışı

Boncuklu bot patik yapılışı kış mevsimi geldiğine göre yeni patik modelleri yapma zamanı geldiğini düşünüyorum. Farklı modeller canimanne. com sayfasında ziyaret etmeyi unutmayınız. Veya yazımızın içindeki linklere tıklamayı unutmayınız.

Kız çeyizleri içinde bir çok ev patiği, bot şeklinde, bir çok modeller yapılmaktadır. Bugün ki konuğumuz, boncuklu renk renk boncuklar tabi ki farklı sevenler olabilir. Sade tercih edenler tabi ki efendim sizlere de uygun modellerimiz var. Yapmanız gereken bizleri takip edebilir veya göz gezdire bilirsiniz.

Boncuklu bot patik modelimizde farklı boncuklar veya daha ufak olabilir. Geliştirmek aynısı yapabilirsiniz. Renk seçimi ip tercihi sizlere kalmıştır. Yeni tasarım el işleri modellerinde tekrar görüşme dileğiyle hoşçakalın.

Örgü, örgüler patik modelleri hepsi veya daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Boncuklu bot patik yapılışı

Boncuklu bot patik detayları ve yapılışı

2 Numara tığ seçimi,

Patik ipi markası sizlere kalmış

Patik modeline uç kısımından başlıyoruz 15 zincir çekip üzerine 11 trabzan yapıyoruz. Zincir çekip karşılıklı gelecek şekilde yine 11 trabzan yapıyorum.

Modelimize 46 trabzan olana kadar yan taraflardan 2 ser trabzan arttırıyoruz. Patiğimizin ön kısmın bir kaç trabzan gerisinden başlayarak 5 zincir çekip iki alt trabzana batıyoruz.

Boncuğumuzun içinden tığımızı geçirerek ipimizi çekelim. Tekrar 5 zincir çekip bir trabzan atlayıp ikinci trabzana batalım.

Bu sırayı bu şekilde tekrarlayarak bitirelim. Ön kısmı bitirince kalan alt kısmına da sık iğne yapalım.

Modelin ön kısmına gelince iki sıra trabzan yapalım. Sonra boncuk kısmını aynı şekilde yapacağız sadece tam hizasında değilde orta kısmına gelecek şekilde ayarlayalım.

Alt kısmını tekrar sık iğne yapalım. Modelin ön kısmına gelince iki sıra daha trabzan yaparak bu şekilde devam edelim.

Toplamda 5 adet üst üste boncuk sıralanmış olacak. Üst kısımda da bir sıra trabzan yapalım. Toplamda yan kısmımız 10 sıra olacak.

11. Sıramızda topuk kısmımızı ayarlamak için yan taraflardan eşit trabzan olacak şekilde yapalım. Orta kısmında 6 tane sık iğne yapalım. Üst sırada sık iğne olan yeri 3 er 3 er toplayalım.

Daha sonrada açık kalan kısmını da sık iğne ile geçelim. Bot modelini vermek için patiğimizin etrafından trabzan geçelim. 3 sırada lastik modelimizi uygulayarak patiğimizi bitirelim.

Boncuklu bot patik yapılışı video anlatımlı olarak izleye bilirsiniz.

My Hobby Life kanalına bu güzel şık bot patik için teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ