Çalışan Annelere Öneriler

Çalışan Annelere Öneriler

Kariyer de yaparım, çocuk da yaparım diyen çalışan annelere önerilerimiz var: Öncelikle çocuğunuz eğer sizi az görmekten şikayet ediyorsa ona önemli olanın az görüşmek değil, birlikte kaliteli zaman geçirmek olduğunu anlatın ve çocuğunuzla geçirdiğiniz her anın keyfini çıkartın, hiçbir anı boşa harcamayın. Zamanı verimli değerlendirebilmek için ikinize uygun programlar da yapabilirsiniz. Hafta içi bir akşamınızı mutlaka çocuğunuza ayırın. O akşam hiçbir şekilde mesaiye kalmayın, eve misafir çağırmayın, hatta eşinizden de yardım isteyin. O akşam çocuğunuzla biraz daha fazla zaman geçirin.

calisan-anneler-ve-cocuklar

Sorunları var mı, canı bir şeylere sıkılmış mı, yeni arkadaşlar nasıl gibi sorular sorarak onun kendisini size anlatmasına izin verin ve onu dinleyin. Ona sarılın, oyunlar oynayın, birbirinize hikayeler anlatın, yakın olun. Çalışan annelere hafta sonu için önerimiz, ailecek yapılacak planlardan pek şaşmamaları. Çocuğunuzla birlikte spora, parka, lunaparka vs. gidip dışarıda zaman geçirmelisiniz. En azından çocuğunuzun aklında annem beni ihmal ediyor cümlesi değil, vakti olduğunda annem bana zaman ayırıyor cümlesi kalır.

calisan-annelere-oneri

Gün içinde çocuğunuzu en az bir kez kontrol edin. Çok küçükse kreş ya da bakıcısıyla konuşup nasıl olduğunu öğrenin. Biraz daha büyükse telefonla konuşup onu sürekli düşündüğünüzü ama işinizin de önemli olduğunu anlamasına izin verin. Çocuğunuz acil durumlarda size ulaşabilmeli, siz de mutlaka bu gibi durumlarda işten izin alıp çocuğunuzun yanına gidebilmelisiniz.

mom and kid boy paint together at home

Çalışan annelere en önemli önerimiz, çocuğunuz için önemli olan günlerde mutlaka onun yanında olmanız. Doğum günü, karne günü, müsamere günü, ilk tiyatro oyunu, spor karşılaşmaları, okuldaki veli toplantılarında çocuğunuzun yanında bulunmalısınız. Ve tabii ki çocuğunuza her zaman sarılın ve sık sık onu çok sevdiğinizi söyleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ