Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde yapılan kolay saç maskeleri vardır. Fakat her bir maskenin yapılış amacı kendine özeldir. Bu sebep ile saçınıza yapmak istediğiniz maskenin ne amaç için uygulandığını araştırmanız gerekir. Ya da saç tipiniz ve saç probleminiz doğrultusunda ilerleyip sizin için ideal olan saç maskesini seçmeniz gerekir. Peki, saç maskesi nasıl yapılır?

Yumurta maskesi

Malzemeler

  • 1 adet yumurta
  • 1 adet limon
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 su bardağı süt

sac-maskesi-nasil-yapilir

Hazırlanışı

Yumurtalı saç maskesi nasıl yapılır? Yumurta ilk olarak kırılır ve sarı-ak olan kısımları ayrılır. Özenli bir şekilde sarı olan kısmı temiz olan bir kap içine konulur. Süt ve zeytinyağı da bunun üzerine eklenir ve iyice karışmaları için bir güzel çırpılır. Ardından bu malzemelerin üzerine yumurta da eklenir ve o halde de çırpılır. Hazır hale gelen maske saçın her tarafına masaj ile uygulanır. Yaklaşık olarak maskenin saç üzerinde 5 dakika beklemesi gerek. Ardından da hem ılık hem de soğuk su kullanarak saçlar durulanır ve maskeden arındırılır. Sonra saçların şampuan kullanılarak yıkanması güzel kokmasını sağlar, tavsiye olarak organik meyve nektarlarından oluşan şampuanları önerebiliriz.

sac-kremi

Yoğurt maskesi

Malzemeler

  • Yarım su bardağı yoğurt
  • 1 çay kaşığı miktarında bal
  • 1 çay kaşığı miktarında elma sirkesi

Hazırlanışı

Yoğurtlu saç maskesi nasıl yapılır diyorsanız, tüm malzemeler, temiz bir kap içinde bir araya getirilir. Malzeme çeşitlerinin birbiri ile etkileşime geçmesi için iyice karıştırılır. Bu sayede maske, saça uygulanabilecek hale gelmiş demektir. Deriden uçlara değin saçın her yanına bu maske uygulanır. Saç yüzeyinde maskenin 15 dakika beklemesi yeterli olur. Ardından bol su ile yıkamak ve sonra bitkisel şampuan kullanmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ