Çam dalı lif ve battaniye modeli yapılışı

Çam dalı lif ve battaniye modeli yapılışı

Çam dalı lif ve battaniye modeli yapılışı tığ işi modeli arayanlar için iki renkli ip ile uygulayabileceğiniz. Çam dalı modelinin diğer ismi de kaz ayağı modeli olarak bilinmektedir. Sıralı model sevenler için yapılışı kolay olan görselliği de birçok modele yakışan tığ işi örneklerindendir. Detaylı anlatımı video içerisinde verilmiştir. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız modeli kolaylıkla uygulayabilirler. Farklı tığ işi modelleri için sitemizi ziyaret ederek örgüye dair yeni ve farklı modellerimize bakabilirsiniz.

Çam dalı lif ve battaniye modeli yapılışı

Çalışacağınız modele göre ip renk seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Elinize yatkın tığ seçimini tercih edebilirsiniz.

Yapılışı: İstediğiniz modele göre zincir sayınızı ayarlaya bilirsiniz. Çekmiş olduğunuz zincir içerisine ikili trabzan uyguluyoruz. Yan yana yedi trabzan yapıp bir zincir atlayıp zincir içine tekrar trabzan yapıyoruz. Aynı mantıkla devam ediyoruz. İlk sırayı tamamlıyoruz. Üç zincir çekip modeli çevirip beş trabzan yapalım bir zincir çekip bir trabzan atlayıp trabzan yapalım, yan yana üç kutu oluşturup üç trabzan yapalım ve tekrar bir zincir çekip üç kutu oluşturuyoruz. Aynı teknik ile sırayı tamamlayalım, toplamda üç sıra trabzan ve kutu oluşturalım, devamında ikinci renk ile model kurulumuna geçiyoruz. Yapmış olduğumuz kutu içerisine çam dalı modelini uyguluyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi modelleri, lif modeli, battaniye modeli hepsi ve yapılışı hepsi  ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Lif ve battaniye modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ