Cam Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Camlar evlerin aynasıdır. Gerek evlerde gerek şirketlerde gerekse küçük alanlarda her zaman cam temizliği oldukça önem taşımaktadır. Hem içeriden hem de dışarıdan görünmekte olan camlar, parlak bir ayna gibi göründükleri zaman temiz oldukları anlaşılmaktadır. Yağmur yağdığında ya da farklı kötü hava koşulları sonucunda sık sık ve çabuk kirlenen camlarda su lekeleri ya da çamur izleri meydana gelmektedir. Bu izler ya da lekeler camların dışında olsa da, içeri bakan kısımlarda da hoş olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir.

Camlar sık sık silinse de, yine çok kısa süre içerisinde leke tutmaya meyilli bir hale gelirler. Bu nedenle cam silerken dikkat edilmesi gerekenler bilinmeli ve küçük detaylar atlanmadan camlar temizlenmelidir. Camları yalnızca su ile silmek hiçbir zaman doğru bir davranış değildir. Ya da yüzey temizleyiciler ve cam sil temizleyiciler de uzun süre camların temiz kalmasını sağlamayabilir. Bu nedenle cam temizliğine önem veren her birey mutlaka cam silerken uygulanması gereken ipuçlarını uygulamalı ve daha uzun süre temiz kalıcılık sağlayan camları kullanabilmelidir.

Cam Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nasıl Uygulanmalıdır? Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Cam silerken dikkat edilmesi gerekenler camlar üzerinde uygulandığı zaman, çok daha parlak ve uzun süreli kullanım elde edilmektedir. Bu nedenle cam silmeye başlamadan önce mutlaka kullanılacak ürünler en doğru şekilde tercih edilmelidir.

Ürünlerin kokusu ya da işe yaramayan bir özelliği değil, tamamen temizleyici olma özelliği dikkate alınmalıdır. Daha sonra ise camları temizleyeceğiniz suların kireçli olmamasına da özen gösterilmelidir. Camların temizleneceği bezler çok doğru bir şekilde seçilmeli ve eğer imkan varsa mikro fiber özellikli bezler tercih edilmelidir.

Bunların yanı sıra, bezlerin bir önü pürüzlü bir önü düz olanları da tercih edilebilir. Bezlerin pürüzlü kısmı camlardaki kalıntı ve lekeleri çıkarırken, düz kısımları ise parlatmaya yardımcı olmaktadır. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, mutlaka su içerisine bir miktar sirke damlatarak camları silmek çok daha güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Ve camları kurulamak için seçilen bezler de, pamuk içermelidir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ