Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

Saç boyatmak özellikle son dönemlerde kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Saçlarında beyazlar çıkmış olan bayanların öncelikli tercihi saç boyalarıdır. Saç renginden memnun olmayan veya hayatına bir değişiklik yapmak isteyen kadınlar soluğu kuaför salonlarında almaktadır. Saç boyatmak günümüzde oldukça basit işlemler ile kısa sürelerde yapılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda yanlış tercihler yapılabilmektedir. Beğenip saçlarınızı boyattığınız renk size hiç yakışmamış olabilir. Kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bunun dışında kuaförünüzün yanlış işlem uygulaması veya aceleci davranması sonucu istediğiniz saç renginin tutmadığı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Saçlarınızı boyattığınızda kullandığınız renkten bir süre sonra sıkılıp boya akmadan değiştirmek isteyebilirsiniz. Bütün bu sebeplerden ötürü saçınızda ki boyanın akıtılması gerekmektedir. Saç boyasını akıtmak için yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Saç boyasını akıtmak için kimyasal ürünler kullanılabilir. Ancak kimyasal ürünler uygulandıktan sonra saç yıprandığı ve tekrar boyanması için beklenmesi gerektiği için tercih edilmeyen yöntemler arasına girmektedir. Bunun yerine kuaföre gitmeden evde kendinizin uygulayacağı doğal yöntemler bulunmaktadır.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kullanılan Yöntemler

Uygulanacak birçok yöntem bulunmakla beraber bunların başında doğal yöntemler gelmektedir.

1.Limon ile saç boyası akıtma

2.Beyaz sabun ile saç boyası akıtma

3.Karbonat kullanarak akıtma

4.Boya akıtıcı şampuan ve kremlerle akıtma

Bu yöntemler en çok kullanılan yöntemler olmasının yanı sıra uygulamalarının kolaylığı ve maliyetinin düşük olması sebebi ile özellikle tercih edilen seçeneklerdir. Saç boyasını akıtmak için yöntemler kullanmadan önce saçların boyanmasının üzerinden fazla zaman geçmemesi oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Yöntemleri uygulamadan önce saçlarınızı sıcak su ile birkaç defa yıkamanız gerekmektedir. Yıkadıktan sonra zeytinyağı ile yapacağınız masaj boyanın büyük çoğunluğunun akmasını sağlayacak ve boyanın saçınızda kalıcılığını azaltacaktır.

Bunları uyguladıktan sonra kepeğe karşı etkili bir şampuan ile saçlarınızı yıkamak saç renginizi birkaç ton açacaktır. Daha sonra saç boyasını akıtmak için önerilen yöntemler uygulandığında oldukça etkisi görülecektir. Ancak saç boyasının kimyasal olması sebebiyle saçlarınız zaten bir yıpranmaya uğrayacaktır. Bu işlemler ise saçlarınızın iyice güçsüz düşmesine neden olabilir. Bu sebeple uygulanan işlemlerden sonra saçlarınıza güvenilir ve kaliteli markalardan temiz ettiğiniz saç bakım ürünleri uygulayıp saçlarınızın kaybettiği nemi ve sağlığı dengelemeniz gerekmektedir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ