Kadın Çantası Nasıl Temizlenir? Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadın Çantası Nasıl Temizlenir? Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadınlar arasında çok konuşulan konulardan biri olan çanta temizliği özen ve dikkat ister. Kadınların çantaları kısa sürede kirlenir. Bunun nedeni içinde çok şey birikmesi ve zamansızlıktan dolayı temizleyememektir. Özellikle küçük çocuğu olanlar bu sorundan şikayet ederler. Gün içinde zamanla yarışan kadınlar ellerine her geçeni çantalarına atarlar. Bir süre sonra da çantaların temizliği için zaman ayırmak gerekir. Kadın çantasının temizliği konusunda içinin boşaltılıp temizlenmesi kadar dış temizliği de önemlidir. Temizliğin yapılma şekli çantanın türüne göre değişir. Çantanın ömrünün uzun olması için nasıl temizleneceğine dikkat etmek gerekir. Ayrıca temizliği kadar çantaların saklanması ile ilgili de bilinmesi gerekenler vardır.

canta-temizligi
Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Çanta temizliği kadınların ihmal ettiği işlerden biridir. Çok ayrıntılı olan yani çok gözü bulunan çantaların her yerine ulaşabilmek için temiz ve yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Allık fırçası da aynı işi görecektir.

Bilinen ve en çok kullanılan kadın çantası temizliği yöntemi nemli ve temiz bir bezle veya süngerle çantaların içinin ve dışının silinmesidir.

Kumaş çantanızın kumaş ve astar olan bölümlerini sabunlu bezle iki kez silin. Eğer hala lekeler varsa bir miktar suya tuz ve limon ilave ederek silebilirsiniz.

Deri çanta temizliği için çantanın dert aksesuarlarını bir süngerce temizleyebilirsiniz. Ancak iyice kurumasına dikkat etmelisiniz. Kuruduktan sonra krem veya ayakkabı parlatıcısı sürerek deri çantanızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Rugan çanta temizliği yaparken çantada bulunan su lekelerinin üzerine şeffaf oje sürülebilir.

Bozulan çanta fermuarını tamir etmek için öncelikle diş fırçasıyla fermuarı temizleyin. Daha sonra krem sürün. Sabunla da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Sizin de ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Kolay Püsküllü Örgü Çanta Yapımı Video Anlatım başlıklı içeriğimiz binlerce takipçimiz tarafından beğenildi.

canta-temizligi
Kadın Çantası Temizliği

Çantalar Nasıl Saklanır?

Kadın çantasının temizliği kadar saklanması konusuna da dikkat etmelidir. Çanta temizliği yapmadan saklamak yanlış olacaktır. Öncelikle çantanızın içini boşaltın ve uygun temizleme yöntemiyle temizledikten sonra saklayın. Bu, çantanızın deforme olmasını engelleyecek ve daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Kumaş olan çantalar saklanırken gelişigüzel koyulmamalı, mutlaka yuvarlak hale getirilmelidir. En çok bozulma görülen yerler olan çantaların saplarının saklama sırasında katlı olmamasına özen göstermelidir.

Şekillerini kısa sürede kaybeden rugan çantalar temizlendikten sonra içine gazete kağıdı doldurularak saklanmalıdır.

canta-temizligi
Çanta Temizleme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ