Çay Demlemenin 4 Püf Noktası

Çay Demlemenin 4 Püf Noktası

  Çay zararlı hale nasıl gelir?

. Çay yüksek ısıya maruz kalarak demlendiğinde kansere varana kadar birçok hastalığa sebep olmaktadır. Birçok doktor tarafından yüksek ısıya maruz kalarak demlenen çayın birçok sağlık sorununa sebep olduğu açıklanmıştır. Çayın içinde bulunan bileşenler eğer çay yanlış demlenirse aktif hale gelmekte ve insanların sağlığını tehdit etmektedir.

cay-demlemenin-4-puf-noktasi

Çay Demlemenin 4 Püf Noktası

Eğer ki demlendiğiniz, içtiğiniz çay acı tat veriyorsa kesinlikle tüketmeyiniz. Uygun koşullarda doğru olarak demlenen çayın tadı ve kokusu hoş kokulu ve karakteristik olmaktadır. Acı tadı olan çay ise bayat çay ile demlenmiş ve uygunsuz koşullarda demlenmiş demektir.

Kaliteli çay demlemenin püf noktaları aşağıdaki gibidir:

  • Birçok bayanın hatalarından biri alt demlikte su kaynarken üst demliğe uru çay koymaktır. Kuru çay yüksek ısıya maruz kaldığında özelliğini kaybeder ve yüksek ısıya maruz kaldığı içinde sağlık açısından zararlı hale gelir. Bunun için üst demliğe çayı demleyeceğiniz zaman koymalısınız.
  • Çayı demledikten sonra ocağı kapatarak 15 dakika kadar demlemeye bırakınız. Ardından demlemiş olduğunuz çayı posasından ayırın. Daha sonra alt demliği kaynatarak bir daha kaynatabilirsiniz. Bu işlem sayesinde çayın içinde bulunan bileşenler çözülmeyecektir.
cay-demlemenin-4-puf-noktasi

Çay Demlemenin 4 Püf Noktası

  • Çay demlerken çok az miktarda, çay kaşığının ucu ile, karbonat eklerseniz çayınızın tadı daha hoş olur. Çayın tadı ve lezzeti daha belirgin olmaktadır.
  • Çayın içine koymuş olduğunuz karbonat sayesinde has aromasını artırmış olursunuz. Aynı zamanda alkali hale getirmiş olursunuz. Sizde bu önerilere uyarak doğru bir şekilde demleyebilir, çayınızın kalitesini artırabilirsiniz.
cay-demlemenin-4-puf-noktasi

Çay Demlemenin 4 Püf Noktası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ