Çaydanlıktan Mutfak Avizesi Yapımı

Mutfakta her şey önemlidir. Tüm aletler, kavanozlar, tezgah üzerine koyulan tüm malzemeler, demirbaşlar, masa ve sandalyeler, perde ve halı. Bu nesneler kadar önemli olan bir diğer şey de avizedir. Çok fark edilmeyen bir nesne gibi gözükse de aslında mutfağı tamamlayan en önemli unsurdur. Ve mutlaka çıplak ampul şık bir avize ile giydirilmelidir. Piyasada satılan birbirinden şık avizeler ile mutfağınızı süsleyebileceğiniz gibi kendinizin tasarlayabileceği bir avizeyi de kullanabilirsiniz. Emin olun, kendi yaptığınız avize çok daha fark edilir ve önemli olacaktır. El emeği ile tasarlanmış, harika bir yapıta imza atmaktan söz ediyoruz.

Evet. Yanlış duymadınız. Konumuz çaydanlıktan mutfak avizesi yapımı. Harika bir fikir değil mi? Geri dönüşümü kullanarak evde kullanmadığınız eskimiş çaydanlıklarınızı çöpe atmayın çaydanlıktan mutfak avizesi yapımından pek ala kullanabilirsiniz. Böylelikle eskiyen, artık bir köşede çöpe gideceği günü bekleyen çaydanlığa yeni bir kimlik oluşturmuş olursunuz. Hem de cebinizden yeni bir avize için para çıkmamış olur. Ayrıca mutfağınız da orjinal bir avizeye sahip olur. Sizce de harika değil mi?

çaydanlıktan mutfak avizesi yapımı için gerekli olan eski kullanılmamış bir çaydanlık. Dilerseniz çaydanlığınızı boyayabilir, renkli bir avizeye sahip olabilirsiniz. Bu sizin keyfinize kalmış.

çaydanlıktan mutfak avizesi yapımı içim matkap gerekiyor. Çaydanlığın alt kısmına, matkap yardımı ile bir adet delik açınız. Ve lambanın kablosunun bu delikten geçiriniz. Çaydanlık derin ve kalın bir nesne olduğu için az ışık verebilir. Matkap yardımı ile çaydanlığın farklı yerlerine delik açabilir,yada direk kevgir kullanarak ışığın daha fazla çıkmasını sağlayabilirsiniz.

çaydanlıktan mutfak avizesi yapımı fikri gerçekten çok orijinal bir fikirdir. Gelen misafirleriniz kafasını yukarı çevirip karşılaşacağı tasarım harikası modeli nerden aldığını size sorduğunuz duyar gibiyim.

Dekoratif öneriler için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ