Lavabo Açmak İçin Pratik Bilgiler

Lavabo Açmak İçin Pratik Bilgiler

Tıkanan lavabo boruları, giderleri hemen hemen her kadının ortak sorunları arasında yer almaktadır ve hayli can sıkıcı bir durumdur. Lavaboların tıkanma nedenleri arasında elbette ki binanın yaşı, kurulumu, kullanım hataları etkili olmaktadır. Banyolardaki lavaboların tıkanma nedenleri genellikle saç, sakal gibi tüy ve kılların gideri tıkamasından kaynaklı olmaktadır. Mutfak lavabolarının tıkanma nedenleri ise genellikle yağlı yiyeceklerin dökülmesi, katı cisimlerin lavaboyu tıkamasından kaynaklı olmaktadır. Peki tıkanan lavabo en pratik yollar ile nasıl açılabilir?

Tıkanan lavaboları açmak için pratik bilgiler;

. Lavabonuz tıkanmış ise açmak için birçok yolu deneyebilirsini. Bunlardan biri ise sizi anlık olarak da olsa kurtarabilecek olan pompadır. Pompa yardımı ile tıkalı olan lavabonuzu kısa sürede açabilirsiniz. Ancak eğer lavabo gideri alt kısımlarından çok fazla tıkanmış ise kısa süreli etki etse de uzun vadede etkili olmayacak yeniden tıkanacaktır.

. Tıkanmış olan lavabonuzun deliklerini şiş ile yoklayarak bir miktar açabilirsiniz. Bu yöntemde anlık olarak da olsa sizin imdadınıza yetişmeye yetecektir.

. Tıkanmış olan lavaboyu doğal yollardan açmak istiyorsanız ev temizliklerinde sıklıkla tercihe edilen doğal temizleyiciler olan sirke ve karbonatın gücünden yararlanabilirsiniz. Yarım bardak karbonat ile yarım bardak sirkeyi lavabo giderinizi boşaltın ve en az 15 dakika bekleyin. Ardından üzerine kaynamış su dökerek suyu bir 5 dakika açık bırakarak etkili bir şekilde açılmasını sağlayın.

. Tıkanan lavabonuzu pratik bir şekilde açmanın bir diğer yolu ise hazır olarak satılan lavabo açıcıları kullanmaktır. Kimyasal içerse de etkili bir gider açıcı olarak nitelendirmek mümkündür. Eğer ilk seferde açılmaz ise işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Püf noktaları ve daha fazlası için sitemizi incelemenizi öneririz

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ