Bu Çayı Mutlaka Tüketmelisiniz

Bu Çayı Mutlaka Tüketmelisiniz

Yeşil çay en az siyah çay kadar tüketilen bir çaydır. Toz halinde olanları kullanmanız tavsiye edilmez. Yaprak halinde satılanları kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus da, yeşil çayı kaynatmayınız. Üzerine kaynar su ekleyiniz.

Yeşil çay, diyetlerde çok önerilmekle kalmaz, aynı zamanda damak tadına da oldukça hitap eder. Yeşil çay siyah çayın tüketime hazırlanırken kaybettiği antioksidanlara sahiptir. Peki sık sık tükettiğimiz yeşil çayın faydalarını biliyor muyuz?

-Yeşil çay her şeyden önce zayıflamanıza yardımcı olur. Kalorisi sıfıra yakındır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur ve bu sayede daha çok kalori yakarsınız. Ayrıca yağ yakmayı da sağlamaktadır. Ancak diyet ve egzersiz ile desteklenmelidir.

blank

-Zihin açılmasını sağlar. Beyninizi korur. İçindeki kafein sayesinde konsantrasyonun yükselmesine sebep olur. Öğrenme sürecini hızlandırır.

-Şeker ve kolestrole iyi gelmektedir. Kandaki kolestrol seviyesini normalde tutar. Şeker seviyesini düzenler.

-Güçlü bir yapıya sahip olmanızı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Akyuvarların mikroplara müdahale etmesini kolaylaştırır.

-Daha dinç hissetmenizi sağlar. Özellikle sabah içmeniz dinçliğe yardımcı olacaktır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, akşam içilmesi önerilmez. Çünkü kafein içerdiği için uykusuzluk yapabilir.

blank

-Diş etlerini korur. Diş eti kanaması ve diş eti çekilmesine iyi gelir.

-Kalp damar sağlığını korur. Kan pıhtılaşmasına iyi gelmekle kalmaz, ayrıca damar cephelerini güçlendirir.

-Kanser hastalığı çeşitlerinden korur.

-Alzheimer ve parkinson hastalıklarına iyi gelir. Hasarlı beyin hücrelerini onarır.

blank

-Cilde faydası vardır. Kırışıklıklara iyi gelir. Güneş yanıklarından korur, yeşil çay maskeleri ve kremlerini uygulamanız faydalı olacaktır. Yeşil çay maskesi için;

-Depresyona iyi gelir. Sakinleştirir. Daha olumlu düşünmenize yardımcı olur. Kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre 2 hafta boyunca yeşil çay içen kadınlar, kendilerini daha mutlu hissediyor.

blank

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ