Çekirdek Kilo Aldırır Mı Ay Çekirdeği Kilo Yapar Mı?

Çekirdek Kilo Aldırır Mı Ay Çekirdeği Kilo Yapar Mı?

Çekirdek Kilo Aldırır Mı Ay Çekirdeği Kilo Yapar Mı?

Çekirdek kilo aldırır mı ay çekirdeği kilo yapar mı sorusuna güzel bir yazıyla cevap veriyoruz. Çekirdek bir çok çeşidiyle marketlerde yer almaktadır.

Bir çok hamur işlerin de kullanılmaktadır. Simit,ekmek,kek,kurabiye de lezzet vermesi için kullanılmıştır. Kuruyemiş olarak tükettiğimiz ay çekirdeği (Helianthus Annuus) bitkisinin meyvesi olan yağ üretimin de kullanılan yemeklerimize lezzet katan kökeni kuzey afrikaya dayanan ülkemize baktığımız da yaklaşık 50 yıl öncesi trakya bölgesin de başlayan marmara bölgesi ay çekirdeğin de öne çıkmaktadır devamın da

Kayseri, Erzurum, Sivas, Yozgat gibi orta ana dolu da şehirlerin de yetiştirilmektedir en çok sevilen çerezi olan birçok ismi vardır. Gündöndü, günebakan, ayçek, çiğdem, günçiçeği, eğlencelik, ve çıtçıt adı verilmekte bizim de akşam televizyonun karşısın da bize eşlik ederken aklımıza gelen çekirdek kilo aldırır mı ay çekirdeği kilo yapar mı ? sorusu bir çoğumuzun aklın da ay çekirdeği protein ve E vitamini ve bakır esansiyel vitamin ve minarallerle dolu olmakla birlikte aynı zaman da Ay Çekirdeği kilo vermenize yardımcı olduğu bilinen lifler ve metabolizma ve zayıflamayı destekleyen bileşenler bulunuyor. Fakat en önemli kısmı  zayıflatıyor diye gün için de ne kadar tüketiyoruz.

Bilinçli tüketim olmadığı zaman her şey tersine çevriliyor porsiyonlara dikkat etmediğimiz zaman ay çekirdeği yüksek kalori ve bol miktarda yağ bulunduğu için şişmanlatıcı yönüyle karşımıza çıkıyor . Ancak dikkat edildiğin de miktarı fazla tüketilmediği zaman sağlıklı yönüyle bizleri mutlu ediyor.

Kadınlar için  günlük ay çekirdeği tüketimi 25 gram, erkekler içinse miktar 38 gram olarak yenmesi uygundur bir kahve fincanı ay çekirdeğin de yaklaşık 3 veya 4 gram lif alabilirsiniz bunun sonucun da lifler size uzun süre tokluk hissetmenizi sağlar daha az yemenize yardımcı olur. 2001 yılın da yayınlanan “Nutrition Reviews”de yayınlanan bir makalede.diyette lif miktarının artımı zayıflatmaya yardımcı olduğu bildirildi. Yağda kavrulmuş ve kuru ay çekirdeğinin 28 gramın da 3 gram lif bulunurken,kurutulmuş ay çekirdeği içi ise 2.4 gram lif bulunuyor.

Doğru miktar da tüketilen ay çekirdeği zayıflamamıza yardımcı olurken her gün düzenli yenilen ay çekirdeği kilo almamızı sağlıyor her besin kararınca yenildiği taktirde sağlığımıza faydalıdır..

blank

Çekirdek Kilo Aldırır Mı Ay Çekirdeği Kilo Yapar Mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ