Çobançantası Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Çobançantası Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Halk arasında çok fazla bilinmeyen şifalı bitkilerden biri olan çobançantası bitkisinin faydaları ve nasıl tüketilmesi gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Genellikle çayır, hendek ve bayırlarda yetişen çobançantası bitkisi yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Çobançantası toprak olan her yerde hemen hemen yetişebilen bir bitkidir. Düzensiz yapraklı olan bu bitkinin içerisinde bol miktarda potasyum bulunmaktadır. Özellikle kadın hastalıklarına iyi gelen bu bitki yabani bir ot olarak bilinmektedir.

Çobançantası Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

  • Çoğu kadının sorunu olan şiddetli ve fazla adet kanamasında kullanılması gereken bir bitkidir. Adet olmadan bir hafta önce bu bitkinin çayını hergün tüketmek gerekir. Böylece adet dönemi düzene girer, şiddetli kanama sorunu çözülür. Adet ağrıları da bu sayede en aza iner.
  • Böbrek taşı ve kumu sorunu yaşayanlar için çayını bal ile tatlandırıp içmek gerekir.
  • Yaraları iyileştirme üzerinde oldukça etkilidir. Bitkiyi lapa haline getirip yaranın veya kanamanın olduğu bölgeye tampon yaparsanız sorunu kısa zamanda çözer. Deriyi iyileştirir ve kanamayı durdurur.
  • Kabızlık, hazımsızlık sorunu yaşayanların çobançantası çayı tüketmesi önerilir. Hergün bir çay bardağı çayını tüketmek bağırsakları düzene koyacaktır.
  • Sürekli stres altında olan kişilerin çobançantası çayını sürekli tüketmesi önerilir. Çobançantası çayı sakinleştiricive rahatlatıcı etkiye sahiptir.
  • Böbrek iltihabı gibi sorunlarda çobançantası çayı iltihap sökücü olarak etki eder. Böreklerin temizlenmesini sağlar ve böbrek sağlığını korur.

https://youtu.be/O1QK8y1Hlv8

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ