Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı dişlerimizin olması ve güldüğümüzde bembeyaz gülümsemek hepimizin hayalidir. Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için ağız ve diş sağlığımızı önemsememiz gerektiğini zaten biliriz. Fakat zamanla çeşitli sebeplerden dolayı dişlerde sararmalar ve kahverengi lekeler oluşur. Bunların nedeni düzenli olarak dişlerimizi fırçalamamak, sigara kullanımı, çok kahve ve çay tüketimi gibi etkenlerdir. Ceviz kabuğu ile diş beyazlatma konusunda adından söz ettirir. Ayrıca yeşil ceviz kabuğu ile diş taşı temizleme de yapılabilir. Ceviz kabuğu ne işe yarar diye soranlar aynı zamanda ceviz kabuğu ile diş beyazlatma yapılır mı ya da ceviz kabuğu diş taşı temizleme için yararlı mı diye de sorarlar.

Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Yapılabilir mi?

Sararmış ve bakımsız olan dişler gülümsemek için istendiği gibi çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmaması için de tercih edilir. Diş beyazlatma yöntemleri arasında en çok konuşulan karbonat ve limon suyu karışımıyla dişlerin fırçalanmasıdır. Ancak bu uygulama diş minelerine zarar verir. Diş minelerinin zedelenmesine ve üzerlerinde çatlaklar oluşmasına neden olur. Çizilen diş minelerinde kahverengi lekelerin oluşması daha kolay olur. Peki, ceviz kabuğu ile diş beyazlatma yapılabilir mi?  İşte bu sorunun ve ceviz kabuğu işe diş taşı temizliği konusunun cevapları…

Ceviz Kabuğu Diş Beyazlatma

Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Ceviz kabuğu ile diş beyazlatma yapmanın yanı sıra cevizin kabuğunun dişlerde oluşan tartar adı verilen diş taşlarının en büyük düşmanı olduğunu da belirtmek isteriz. Bu durumda ceviz kabuğu diş taşı temizleme işine de yarar mı sorusu olumlu cevaplanır. Yani aşağıda tarifini verdiğimiz ceviz kabuğu ile diş beyazlatma yöntemi aynı zamanda diş taşlarını da temizler.

Öncelikle tencereye 1 su bardağı su koyuyoruz. İçine 5 – 6 adet kahverengi cevizin kabuğunu atarak 20 dakika kadar kaynatıyoruz. Kaynarken ceviz kabuğunun özü suya çıkacaktır. Ocağın altını kapattıktan sonra süzgeçten geçiriyoruz ve içine yarım tatlı kaşığı karbonat ilave ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz ceviz kabuğu suyu her gün dişlerimizin temizliğinde kullanılabilir.

Dolgu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ceviz Kabuğu Diş Taşı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ