Dolgu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrıları, ağrı çeken kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen sağlık sorunlarından biridir. Diş ağrısı nedenleri çok çeşitlidir. Zaman kaybedilerek tedaviye başlanmayan diş ağrıları ile ilgili bir an önce diş doktoruna başvurmak gerekir. Diş yapısında oluşan boşluklara çoğu zaman diş hekimi tarafından dolgu yapılması önerilir. Dişinde dolgu olan kişilerin de kimi zaman dişi ağrır. Dolgu diş ağrısına ne iyi gelir sorusu, cevabı merak edilen sorular arasındadır. Diş Sızlaması Neden Olur? Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir? Konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dolgu Diş Ağrısı için Ne Yapılabilir?

Diş ağrısı nedeniyle diş hekimine başvurduysanız ve hekim tarafından dişinize dolgu yapıldıysa o dişin sinirleri de alındı ve boş hale getirildi demektir. Sinirlerin alındığı boşluk yemek artıklarının kaçmaması için dolgu malzemesi ile kapatılır. Diş dolgusu aslında etkili ve güvenli bir yöntemdir. Ancak bazı kişilerde diş hassasiyetinden veya farklı rahatsızlıklardan dolayı dolgulu dişte ağrı meydana gelir. Dolgu diş ağrısına ne iyi gelir? Eğer dolgulu olan dişinizdeki ağrı uzun süreliyse, o bölgede aynı zamanda şişme, kızarıklık ve ateş de varsa zaman kaybetmeden diş doktorunuza görünmelisiniz. Aşağıda dolgu diş ağrısına ne iyi gelir sorusu evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemler olarak cevaplanmıştır.

Dolgu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dolgu diş ağrısına ne iyi gelir? İşte cevapları…

  • Ağrıyan dişinizi ve diğer tüm dişlerinizi misvakla temizlemeyi deneyebilirsiniz. Misvak antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan diş ağrınızı kesme etkisi gösterir.
  • Ağrı kesici özelliğe sahip karanfil veya karanfil yağı dolgulu diş ağrısı için tercih edilebilir. Karanfili ezerek ağrılı dişinize koyabilir, aktarlardan karanfil yağı alarak pamuk yardımıyla dişinizin üzerine bastırabilirsiniz.
  • Ezip tuzla karıştırdığınız sarımsak dolgu diş ağrısına ne iyi gelir sorunuza cevap olabilir.
  • Tuzlu su ile gargara yapmak ağrınızı bir nebze de olsa azaltacaktır.
  • Tane karabiberi ağrıyan dişinizin üzerine bastırırsanız fayda sağlayacaktır.
  • Üzüm sirkesi ile gargara yapmak da dolgulu dişte ağrı için işe yarar.
  • Diş temizliğinizi dolgulu diş ağrısı sırasında da ihmal etmemelisiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ