Çeyizlik ev terliği yapımı

Çeyizlik ev terliği yapımı keçe taban üzerine harika bir terlik modeli sizlerin beğenisini beklemektedir. İster çeyizlik ister günlük olarak kullanabileceğiniz terlik modelinin yapılışını video anlatımlı olarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çeyizlik ev terliği modelini istediğiniz ip renk seçeneği iğle kıyafetlerinize uyumlu olarak uygulayabilirsiniz. Hediye olarak sevdiklerinizi yapabilir. İstediğiniz ayak numarasına göre örebilirsiniz. Süsleme detayı olarak anakuzu ip kullanılmış sizler farklı ip veya kullanmayabilirsiniz. Farklı detaylar tercih edebilirsiniz. Yeni güzel video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Çeyizlik ev terliği yapımı

Malzemeler: 1 yumak polyanna alyans ip
3 Numara 2.20 mm tığ
Ana kuzusu ip
Makas

Yapılışı: 38 numara olarak hazırladığımız terliğimizi istediğiniz renk ve ayak numarasına uygun örebilirsiniz. Keçe tabanı tığlama işlemi yaptıktan sonra patik tabanı olarak ördüğümüz tabanla kenarlardan birleştiriyoruz. Sonrasında terliğin üst kısmındaki parçayı 7 zincirle başlayarak zincirlere yarım tırabzan örüp son zincirde arttırma işlemi yapıp karşı tarafta da aynı işlemi yapıyoruz. Her sırada ilmeklerin arkasından batarak yarım tırabzan olarak örüp ortadaki arttırma ilmeğinde arttırma işlemini yaparak modelimizi büyütüyoruz. Kabartma olan sıralar 9 sıra olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Kenarlarda 2 ilmek olarak eksiltme işlemi yaparak her iki kenarda eksiltme işlemiyle terlik formunu almasını sağlıyoruz. Parçamızı tamamladıktan sonra kuzu ipimizle 1 sıra ikili tırabzan yaparak kenar uygulamasını bitiriyoruz. Terliğimizin taban kısmıyla üst kısmını burun kısmından ortalayıp işaretliyoruz ve muntazam bir şekilde iki parçayı birbirine tığla ilmek kaydırma yöntemiyle sabitleyerek tamamlıyoruz. Yapacak olan herkese kolay gelsin. Detayları video anlatımda;

Ev terliği yapımı, patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Çeyizlik ev terliği yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ