Cilt Bakımı Kadar Bu da Önemli

  El ve ayak bakımı kişisel bakımın en başta gelen kısmını oluşturmaktadır. Evde bazı püf noktalarına dikkat ederek daha sağlıklı ve bakımlı el ve ayaklara sahip olabilirsiniz. Bakımsız el ve ayaklar bazı olumsuz sonuçları da beraberinde getirebilir. Düzgün kesilmemiş tırnaklar mikrop kapmanıza ve hastalık buluşmasına sebep olabilir. Sağlığınız için de önemli olan el ve ayak bakımı için evde yapabileceğiniz birçok yöntem ve öneri bulunmaktadır.

cilt-bakimi-kadar-bu-da-onemli-5

Evde el ve ayak bakımı gibi kişisel bakım önerileri hem çok kolay hem de oldukça etkili sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Gece yatmadan önce ılık su içine zeytinyağı damlatıp ellerinizi bu suda 15 dakika bekletip hafif kuruladıktan sonra pamuklu bir eldiven giyerek uyursanız, sabah kalktığınız da yumuşacık bir ele sahip olabilirsiniz.

cilt-bakimi-kadar-bu-da-onemli-4

Bir kabın içerisine koyduğunuz susam yağı ve limon suyunu tırnaklarınıza sürerseniz daha bakımlı göründüğünü beslendiğini ve güçlendiğini fark edeceksiniz.

cilt-bakimi-kadar-bu-da-onemli-3

  Ayaklarınız içinde bakım önerileri bulunmaktadır. Yapacağınız uygulama ve öneriler oldukça basittir. Basit olduğu kadar da etkili olan yöntemler sizin de olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ayaklarınızda oluşan kurumalara karşı bazı bakım önerileri vardır. Bir kabın içerisine ılık su koyunuz. Üzerine susam yağı ve nane ekleyip, pudra ile destekleyip bu karışımın içinde ayaklarınızı dinlendiriniz. Kurumuş ayaklarınızın daha yumuşak olduğunu ve eski haline döndüğünü fark edeceksiniz.

cilt-bakimi-kadar-bu-da-onemli-2

  Tırnak bakımı el ve ayak bakımının en önemli parçasıdır. Düzgün kesilmeyen tırnaklar bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Tırnaklarınızı oval kesmek yerine düz keserseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ayaklarınız ağrıyor veya şişiyorsa ılık suyun içinde dinlendirdiğinizde iyi geldiğini fark edeceksiniz.

cilt-bakimi-kadar-bu-da-onemli-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ