Çocuk bere ve hırka anlatımı

Çocuk bere ve hırka anlatımı

Çocuk bere ve hırka anlatımı örgü modelleri çocuk kıyafetlerinde en çok yapılan örgü el işleri arasındadır. Hırka ve bere modeli aynı renk seçimi takım olarak görselliği oldukça güzel olmaktadır. Bebek hırka modelleri annelerimizin sıkça ördüğü örgü el işleri arasındadır.

Örgü modelleri şiş ve tığ işi yapılışları sizlerin tercihinde olmaktadır. Sayfamızda video anlatımlı hırka ve bere modelleri oldukça geniş örnek çeşidini bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linklere tıklayarak modelleri görebilirsiniz. Video anlatımlı olarak kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Bere ve şapka modelleri için linke tıklayınız.

Bebek hırka modelleri için linkimize tıklamayı unutmayınız

Çocuk örgü modelleri, hırka ve bere yapılışı, tığ işi, örü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Çocuk bere ve hırka anlatımı

çocuk bere ve hirka anlatimi

Yapılışı: ARKA: 63 ilmek başlanır, modelli örgü ile örgüye devam edilir. Kol kesimi yapmadan beden boyu 35 cm de arka yaka ortasından 14 ilmek kesilir, toplam 37 cm olana kadar yanlarından her sırada 4’er ilmek kesilip, omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilip bitirilir.
ÖN: 37 ilmek başlanır, ön bant 6 ilmek 1+1 lastik örülüp diğer ilmekler modelli örgü ile örülür. Beden boyu 28 cm de ön yaka için önce 6 ilmek daha sonra omuz hizasına kadar her sırada l er ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça örülürken ön bantta eşit aralıklarla 6 ilik açılır.
KOL: 43 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik örülür. Lastik üstü modelli örgü ile devam edilir. | 59 ilmek olana dek yanlardan ara ara ilmek artışı yapılır. Kol boyu 26 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Yaka etrafından sise 84 ilmek toplanarak 3 cm çift lastik örülür. (Çift lastik: Düz  ilmekler örülmeden alınıp, ters ilmekler örülür. Her sırada düz ilmekler örülmeden alınıp, ters ilmekler.
BERE: 56 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik j örülüp, lastik üstünde aralıklı 4 ilmek art- | j arttırılarak 60 ilmeğe ulaşılır. 11 cm düz örülür. m Daha sonra 2 sırada bir 4 kez eşit aralıklar-II la 3 ilmek birlikte örülüp kesilir. 28 ilmek 6 kalınca 6 sıra düz örülüp tepede 3 ilmek |P kalana dek l er ilmek kesilir. Ucuna püskül yapılır.
ÖRGÜ MODELİ: 1 ters 1 düz i örülür. Arka sırada düzler bol i olarak örülmeden boş alınır. İlk iki sırada bir, bu işlem kaydırarak yapılır. (Bir sıra önceki boş alınan 2 düz ilmeğin arasındaki düz ilmek boş alınarak kaydırma yapılır.)


RESİMLERE TIKLAYARAK BÜYÜK HALLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ
AYRICA SAYFANIN SAĞ BAŞINDAKİ  GOOGLE DANTEL MODELLER GRUBUZA MAİLİNİZ İLE ÜYE OLURSANIZ TÜM EKLENEN MODELLER ANINDA MAİLİNİZE GELECEKTİR..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ