Canım Anne

Çocuk Eğitimindeki Hatalar

Çocuk Eğitimindeki Hatalar

Çocuklarımızın eğitim şekli onların gelecekte olacağı kişinin karakterini ortaya koyar. Yani çocuklar biz ebeveynlerin aynasıdır. Nasıl bir gelecek istiyorsak çocuklarımızı da o doğrultuda yetiştirmeliyiz. Çocuk gelişimi bu konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Biz ebeveynler için yazılmış yüzlerce kitap ve binlerce makale var olsa da her anne ve babanın kendine has çocuk yetiştirme tarzı bulunmaktadır. Ama bazı ebeveynler kendi çocuklarını yetiştirirken farkında olmadan çocuklarının incinmesine ve derin yaralar almasına sebep oluyor.

canımanne1

Bugün sizlere ebeveynlerin çocuk eğitirken yapılan hatalar ile ilgili çeşitli bilgiler vermek istiyorum. Belki sayacağım hataları uygulayan ebeveynlerden biri bu yazımı okur ve yanlışının ne olduğunu anlar. Böylelikle bir çocuğun  daha geleceğine ışık tutulmuş olur.

canımanne2

Çocuklarımızı yetiştirirken en çok uyguladığımız hatalarımızdan biri de çocuğumuzun yapmasını istemediğimiz şeyi bağırarak engellemeye çalışmaktır. Onlar daha çok küçükler ve çoğu zaman yaptığı yanlış bir hareketin nelere sebebiyet vereceğini kestiremedikleri için ayni hatayı yapmaya devam ederler. Öncelikle ılımlı bir ses tonu ile yaptığının yanlış olduğunu eğer yapmaya devam ederse sonuçlarının neler olabileceğini ve bunu yaptığı için sizlerin ne kadar üzüldüğünü anlatmanız gerekir. Bu şekilde bir yaklaşım her daim daha etkili olur.

canımanne5

İkinci hatalardan biri ise çocuklarımızı bir başkasının çocukları ile kıyaslamamızdır. Öncelikle kendi çocuğumuzu olduğu gibi kabul etmeliyiz ki diğerlerinin çocukları bizim gözümüzde daha iyi görünmesin. Çocuklarımızı sürekli olarak başkaları ile kıyaslarsak bir zaman sonra hem sizin onu sevmediğini düşünecek hem de kıyaslandığı kişinin özellikleri çocuğunuza itici gelmeye başlayacaktır.

canımanne3

Çocuk eğitimi konusunda yapılan hatalar geri dönülmez sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden iyi bir ebeveyn olmak yolunda ilerlemeli ve ortada bir sorun varsa önce kendimize bakmalıyız.

canımanne4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi