Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

  Evimizdeki diğer odalar kadar çocuk odalarımızda önemlidir. Aldığımız eşyalar kadar onları tamamlayan aksesuar ve tamamlayıcılar da büyük öneme sahiptir. Hem şık hem de çocuklarımız için kullanışlı modelleri seçmemizde fayda var. Çocuk odası seçerken ve yerleştirirken büyük bir özen ve dikkat göstermeliyiz. Çocuklarımızın yıllarca içinde büyüyeceği, uyuyacağı odasını onun da zevklerini ve isteklerini gözeterek döşemeliyiz.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

Çocuğunuzun hoşuna gidecek olan çizgi film kahramanlarını duvara yapıştırarak daha sevimli ve sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak çok fazla ayrıntı içeren duvar kağıtlarından, perdelerden ve halılardan uzak durmanız daha iyi olacaktır. Çocuğunuzun dikkatini çok fazla dağıtacak eşyaları seçmekten kaçınmalısınız. Çocuk odası dekorasyonu şık olduğu kadar da sade ve doğal olmalıdır.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

Eğer bir yerine iki çocuğunuz varsa iki katlı bir ranza sizin için daha uygun olacaktır. Böylelikle hem fazla yer kaplamayacak hem de daha şık ve derli toplu görünmesini sağlayacaktır.

Çocuklarınızın zevkine ve isteğine göre yatak örtüleri seçmeniz daha isabetli olacaktır. Sevdiği bir çizgi film kahramanı veya tuttuğu takımın armasını içeren yatak örtülerini seçmeniz hem dekorasyona uyum sağlayacak hem de çocuğunuzun odasını sevmesine yardımcı olacaktır.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Çocuk odası yaparken gerekli olan diğer eşyalar ise komodin ve gece lambasıdır. Bunun yanı sıra çocuğunuz için bir çalışma alanı olabilecek masa koymanız da faydalı olacaktır.

Çocuğunuz için yaratıcı etkinlik ve oyun oynayabileceği mutlaka bir alan olmalıdır. Odanın içini çok fazla eşya ve ıvır zıvır ile doldurmadan çocuğunuz için oyun alanı bırakacak bir düzenleme yapmanız odanın daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

Odadaki perdelerin, halının, mobilyaların ve aksesuarların birbiri ile uyum içinde olması, şık ve olabildiğince sade olması önemli bir detaydır.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ