“Kağıt Tabaktan Kardan Adam Olur mu?” Demeyin

“Kağıt Tabaktan Kardan Adam Olur mu?” Demeyin

   Geri dönüşüm fikirlerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Geri dönüşüme verilen hassasiyet her geçen gün artmaktadır. Geri dönüşüm yapabileceğiniz ve yeni ürünler ortaya çıkarabileceğiniz birçok etkinlik ve uygulama mevcuttur. Bunlardan biri de kullanmadığınız kağıt tabaklar ile yapabileceğiniz etkinliklerdir. Kağıt tabak ile çocuklarınızın etkinlik saatinden farklı bir etkinlik yapabilirsiniz. Kağıt tabaktan yapılmış bir kardan adama ne dersiniz? Yapımı oldukça basit ve keyifli olan bu uygulamayı çocuklarınızla keyifli vakit geçirerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

kagit-tabaktan-kardan-adam-yapimi-5

Çocuklarınız ile etkili ve verimli etkinlik saatleri geçirmek istiyorsanız bu uygulama tam da size göre diyebilirim. Hem el becerisi gelişir hem de ekip çalışmasını öğrenmiş olur. Aynı zamanda ise geri dönüşüm konusunda fikir sahibi olmuş olacaktır.

kagit-tabaktan-kardan-adam-yapimi-4

Kağıt tabaktan kardan adam yapmak için ise gerekli olan malzemeler şunlardır. Siyah, turuncu, sarı renkte el işi kağıdı, 2 adet kağıt tabak, tutkal, makas ve büyük oynar gözler bu model için yeterli olacak olan malzemelerdir.

kagit-tabaktan-kardan-adam-yapimi-3

Kardan adam yapılışı oldukça basit ve keyifli bir etkinliktir. Öncelikle iki adet kağıt kartonu alt alta gelecek şekilde yapıştırınız. Daha sonra ise oynar gözleri yüzüne tutkal ile yapıştırınız. Daha sonra ise turuncu el işi kağıdını kullanarak havuç formunda kesip burnunu yapınız. Siyah el işi kağıtlarından küçük yuvarlaklar elde edip kardan adamın gövde kısmına aşağıya doğru tutkal ile yapıştırınız. Ağız kısmı için ise kalemle çizerek rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

kagit-tabaktan-kardan-adam-yapimi-1

Okul öncesi çocuklar için ideal olan bu etkinliği sizde evinizde çocuklarınız ile beraber rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem onların hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olmuş olur hem de birlikte verimli bir zaman geçirmiş olursunuz.

kagit-tabaktan-kardan-adam-yapimi-2

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ