Canım Anne

Çocuklara Bayramlık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuklara Bayramlık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuklara Bayramlık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocukluğumuzun en güzel zamanlarıdır bayramlar. Sabah, neşe ile kalkardık, bayramlık kıyafetlerimizi giymek için can atarken bir yandan da toplayacağımız şekerlerin lezzetini ve renklerini düşünürdük. Büyüklerimizden başlayarak akraba ziyaretlerine giderdik. Yaşlı insanlarla oturmak, sohbet etmek çok ilgimizi çekmese de, ilgimizi daha çok çeken birazdan yapılacak olan ikramlardı. Acaba nasıl yiyecekler ikram edecekler ya şekerler?

cocuklara-bayramlik-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Eski Bayramları Hatırlayalım

Arkadaşlarımızla iddiaya girerdik hangimiz daha çok şeker toplayacak ya da hangimizin kıyafetleri daha güzel. Ne kadar yaramaz olursak olalım bayramlık kıyafetlerimizi giyince sanki süper kahraman kostümü giymiş gibi sevinir ve sanki en ufak bir kirlenme olursa süper güçlerimizi kaybedecekmişiz gibi zannederdik ki bu yüzden en ufak bir yaramazlık yapamazdık bayramlık kıyafetlerimiz kirlenmesin diye.

Kendi yaşadıklarımızdan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki çocuklar için bayramlıklar çok değerlidir. Peki çocuklara bayramlık kıyafetler alırken nelere dikkat etmeliyiz?

cocuklara-bayramlik-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Çocuklara Bayramlık Kıyafet Alırken

Öncelikle rahat olması çok önemli çünkü çocuk demek hareket demektir. Hareketlerini kısıtlayacak kıyafetlerden kaçınmalıyız. Kıyafetler kişinin karakterini ve tarzını yansıtır. Bu yüzden çocuklarımızın hoşuna gidecek tarzda kıyafetler seçmeliyiz. Çocuklarımızın hayal dünyaları çok geniştir ve bu dünyalarını renklendirmek ve algılarını geliştirebilmek için canlı renkler tercih etmeliyiz. Ayrıca çocuklar kendisine büyük ya da küçük gelen kıyafetleri hiç sevmezler ve rahat edemezler o yüzden kıyafet alırken seneye de giyer diyerek asla büyük beden almamalıyız. Son olarak bebek bayramlık kıyafetler seçerken mutlaka doğru bölgelerde çıt çıt olmasına özen göstermeliyiz. Böylece hem rahat bir şekilde üzerini değiştiririz hem de kıyafet değiştirirken canını yakma olasılığımızı da en aza indirmiş oluruz.

cocuklara-bayramlik-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi