Çocukları Parka Götürmenin Fiziki Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda sokaklar çocuklar için güvensiz alanlar olsa da onları parka götürmek fiziki gelişim açıdan önemlidir. Çocuklarınızı parka götürmek onların hem ruhen hem de bedenen sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Günümüzde çoğu aile çocuklarını evden dışarıya çıkarmayıp teknolojik aletlerin bağımlısı olmasına izin vermektedir. Oysaki çocukların fiziken ve ruhen gelişimlerini tamamlamaları için park gibi oyun alanlarına gidip açık havada eğlenmeleri gerekmektedir. Çocuğunuzu parka kesinlikle yalnız göndermenizi önermiyoruz. Mutlaka parka onunla gidin. Böylelikte diğer insanların yaratabileceği tehlikelerden onları korursunuz. Uzmanlar çocukların fiziki gelişimini tamamlamaları için parkta zaman geçirmeleri gerektiğini vurguluyor. Çocukları parka götürmenin fiziki faydaları nelerdir;

Kemiklerin Gelişimine Katkı Sağlar

Parkta oyun oynamak, sallanmak, demirlere tırmanmak derken bir çok fiziki aktivite yapılır. Çocuklarınız parkta eğlenirken aynı zamanda kemik sitemi de gelişir. Gelişim çağındaki çocukların bu tür aktiviteler yapması kemik gelişimlerini desteklemektedir.

blank

Kemiklerin Gelişimine Katkı Sağlar

El, Kol, Göz Koordinasyonunu Geliştirir

Parkta oyun oynamak çocuklar için yeni oyunların keşfi, daha dikkatli olma gibi becerilerinin gelişmesini sağlar. Salıncakta sallanan çocuk dengesini sağlamayı ve fiziki gücünü kullanarak kendini sallamayı öğrenir. Kaydırakta kayan çocuk ise yine aynı şekilde dengesini sağlamayı öğrenir ve kaydırağın sonunda fiziki gücünü kullanarak durmayı öğrenir. El, kol ,göz koordinasyonu ile dengesini sağlayıp parkta oyun oynayan çocuklar ilerde daha sağlıklı bir birey olmanın bilmeden temellerini atmaktadır.

blank

El, Kol, Göz Koordinasyonunu Geliştirir

Daha Dayanıklı Bir Fizik Sağlar

Parkta oyun oynarken çocuklar düşüp kalkar yaralanabilir. Bu durumda fiziklerinin daha dayanıklı olması için gelişimleri tamamlanır. Eskilerinde dediği gibi çocuklar düşe kalka büyür. Çok sert darbeler almadan parkta oyun oynarken fiziken zorlanmak hem fiziki gelişime katlı da bulunur hem de çocukların zorlukları karşı savaşmasını sağlar.

blank

Daha Dayanıklı Bir Fizik Sağlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. marie-france dedi ki:

    je parle que français tu m envoie tous les jours de très bonne chose très bon es que je peux aller sur ton tricot ces beau le gilet es que tu peux m envoyer le patron je suis de saint pierre et Miquelon qui appartient a la France merci beaucoups gros bisous je suis une mamie de 73 ans bye bye

BİR YORUM YAZ