Çocuklarınız için Güvenlik Tedbirleri

 Yeni ayaklanan çocuklar evi keşfetmeye bayılırlar. Prizlere parmaklarını sokarlar, yürümeye veya tay tay durmaya çalışırken düşer ve sivri köşelere kafalarını çarparlar, çekememeleri çekiştirirler. Bu yeni ayaklanan çocukların tümünün yaptığı keşiflerden sadece bir kaçıdır. Çevrelerini keşfetmeye ve karıştırmaya bayılırlar. Bu yüzden evde bazı güvenlik önlemleri almanızda fayda var. Güvenlik önlemleri sayesinde olası kazalardan korunmuş olursunuz.

Evde alınabilecek çocuklar için güvenlik tedbirleri nelerdir gelin bunlara beraber bakalım.

REKLAM ALANI

blank

Bebeğin düşmesini engellemek için bez değiştirme masasına bariyer taktırmalıyız ve mümkün olduğunca tek başına bırakmamalıyız. Bebekler dönmeye başladıklarında düşebilir ve kendilerine zarar verebilirler.

blank

Bebeğin yatağının beşiğe tam olarak oturduğuna dikkat etmelisiniz. Arada pay veya boşluk kalmamalıdır. Bebekler kafalarını buralara sokabilir ve sıkışabilir. Aynı zamanda bebek beşiklerinin parmaklıklarının sık olmasına dikkat ediniz.

Çocuğumuzu tekerlekli yürüteçle tek başına bırakmamalıyız. Özellikle de evi dubleks olanlar bu konu daha çok özen göstermelidir. Oyun parkı varsa eğer parmaklıkların sık olmasına dikkat etmeliyiz. Bebeğin kafasının sığmayacağı sıklıkta olmalıdır.

Evdeki tüm prizlere kapak takmalı ve kabloları gizlemelisiniz.

Kumaş kaplı orta sehpaları tercih etmenizde fayda var. Eğer mobilya veya cam sehpa tercih ettiyseniz kenarlarına koruma takmayı ihmal etmemelisiniz.

Televizyonu, masa lambalarını, evdeki aksesuarlarınızı iyice yerleştirmeli ve devrilme ihtimalini ortadan kaldırmalısınız. Bazı eşyaları sabitleyebilirsiniz.

Evinizde soba ve ısıtıcılarınızın etrafını bariyer ile çevirmelisiniz. Olası kazalardan da kurtulmuş olursunuz.

Perde ve halı seçimini doğru şekilde yapmalısınız. Anti bakteriyel ve toz tutmayan modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

Yangın, deprem gibi doğal afetlere her zaman için hazırlıklı olmalısınız.

Dubleks bir evde yaşıyorsanız eğer merdivenlere korumalık takmalı ve merdivenleri halı ile kaplamalısınız.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ