Canım Anne

Karantinada Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler

Karantinada Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler

Koronavirüs salgınından dolayı ailecek herkesin evde olma oranının çok yüksek olduğu bugünler aslında belki de şimdiye kadar hiç vakit ayırmadığımız birçok şey için de bir fırsat… Yaşamın yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken ihmal ettiğimiz sevdiklerimizle bugünlerde evde bir aradayız. Uzun süreden beri evde olan çocukların da sıkıldığını, evde zaman geçirmek için farklı oyunlara, etkinliklere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Karantina günlerinde evde çocuklarla yapılabilecek etkinlikler konusunu araştıran anne babaların sayısı da bu dönemde hayli arttı. Bu yazımızda çocuklar için keyifli ekinlikler ve detaylarına yer verdik.

Evde Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler Nelerdir?

Evde çocuklarla yapılabilecek etkinlikler aslında basit ama keyifli zaman geçirmeyi sağlayacak aktivitelerdir. Aşağıda bunlara dair bazı örnekler verdik. Sitemizde önceki dönemlerde yayınladığımız içeriklerden olan Çocuklar için Ev Oyunları – Evde Hangi Oyunlar Oynanır? Başlıklı yazımızdan da evde ailecek oynanabilecek oyunlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İşte çocuklarla evde çocuklarla yapılabilecek etkinlikler arasından bazıları…

Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler

Boyama Etkinlikleri

Evde keyifle zaman geçirmek adına çocuklarla yapılabilecek etkinlikler içinde en bilineni boyama ve kesip yapıştırmadır. Bununla ilgili boyama kitaplarından yararlanabilirsiniz. Eğer evde boyama kitabı yoksa bir kağıda hayvan resimleri ya da çeşitli objeler çizebilir, bunları çocuğunuzla beraber boyayabilir, daha sonra boyadıklarınızı kesebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Yemek Yapma Etkinliği

Hangi çocuğun neye ilgisi olduğunu deneyerek görülebilir. Yemek yaparken çocuklarınızı da buna dahil etmek, çocuğunuzun en sevdiği yemekleri seçerek ona bunu birlikte yapmayı teklif etmek hem özgüvenine katkı sağlar, hem de keyifle zaman geçirmeniz için iyi bir etkinliktir.

Çocuklar için Etkinlikler

Oyuncak Yapma Etkinliği

Evde atık malzemelerden tasarımlar yaratma fikrine çocuğunuzu da dahil edebilirsiniz. El becerilerinin ve yaratıcılığının gelişeceği bu etkinlikle hayal gücüne göre çeşitli oyuncaklar yapmasını sağlayarak siz de ona yardım edebilirsiniz. Geri dönüşümün önemini çocuklara öğretmek için de bu iyi bir yoldur.

Evde Oynanan Oyunlar

Kostüm Tasarlama Etkinliği

Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler arasında kenarda duran giymediğiniz kıyafetler ya da benzeri malzemelerden yeni kostüm tasarlama etkinliği de denenebilir. Özellikle kız çocuklarının çok eğleneceği bu etkinlikle keyifli zaman geçirmelerine katkı sağlamış olursunuz.

Çocuk Etkinlikleri

Masal Okuma Etkinliği

Okul öncesi çocukların çok seveceği bu etkinlikle okuduğunuz bir masalı çocuklarla birlikte canlandırabilirsiniz. Kendini masal kahramanlarının yerine koyan çocuğunuzun çok eğlendiğini göreceksiniz.

Evde Çocuklar için Etkinlikler

Oyun Hamurları Etkinliği

Çocukların en sevdiği oyuncaklardan olan oyun hamurları anne babaların eline geçerse çok daha öğretici olabilir. Çocuğunuza öğretmek istedikleriniz konusunda oyun hamurlarını kullanabilir, akıllarında daha çok kalmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklara Etkinlikler

Spor Etkinliği

Ailecek herkesin daha az hareketli bir yaşama geçtiği bu dönemde evde spor yapmanın önemi uzmanlar tarafından da belirtiliyor. Çocuklarınızla birlikte spor saatleri belirleyebilir, müzik eşliğinde hep birlikte spor yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ