Çok Kolay Bere Yapımı

Çok Kolay Bere Yapımı

Çok kolay bere yapımı video anlatımlı olarak sizlerin kolaylıkla yapacağınız güzel bir bere modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Farklı renklerde yaparak mont ve kaban renklerine uyum sağlayabilirsiniz. Kış mevsiminin en çok kullanılan kıyafeti bere modelleri olmaktadır. Özellikle çocuklarda annelerin tercihinde örgü bere modelleri olmaktadır. Sayfamızda tığ işi ve şiş bere örneklerini bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni şık bere modellerinde tekrar sizlerle birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Çok Kolay Bere Yapımı

Bere modeli için 3,5 ve 4 numaralı misinalı şişlerle örüyoruz.

İplerim Nako baby soft marka bebe yünleri.

88 ilmek atarak tekli lastik örgüsü yani bir ters bir düz şeklinde yaklaşık 10 cm uzunluğunda 29 sıra lastik kısmını ördükten sonra modele başlıyoruz . Modelimiz 5 sıradan oluşuyor ve sürekli tekrar ederek bu 5 sırayı 7 kere tekrar ediyoruz.

Model anlatımı

1.sıra =üç ters ,bir düz, 2.sıra=yine aynı şekilde üç ters bir düz, 3.sıra=üç ters , düz ilmeğe gelince içinden üç ilmek çıkarıyoruz , şöyle ki bir ilmek çıkarıp sol şişten ilmeği çıkarmadan bir dola ve tekrar bir ilmek çıkararak yapıyoruz. 4.sıra=üç ters, düz ilmeklere gelince ilkini örmeden alıyoruz ,ikinci ilmeği düz örüyoruz ,3. İlmeği de örmeden alarak sıra sonuna kadar böyle devam ediyoruz.

5.sıra = bir ters ilmek örüp diğer düz ilmeği yanındaki ters ilmekle sağa doğru kesiyoruz . ortadaki ilmeği düz örüp yine yanındaki düz ilmeği ters ilmekle bu sefer de sola doğru kesiyoruz . Model bu şekilde ilerliyor.Berede bu 5 sırayı 7 kere tekrar ettikten sonra , üst kısmındaki ilmekleri eksiltmeye başlıyoruz.

Eksiltme kısmı Yukarıda anlattığım 5 sıralık modelin ilk üç sırasını ördükten sonra bütün ilmekleri şimdi ikişerli alarak sağa doğru kesiyoruz.Bu işlemi 22 ilmek kalana kadar tekrarlıyoruz.Daha sonra ipimizi keserek iğne yardımıyla bu 22 ilmeği toplayıp Beremizin üst kısmını dikerek bitirip en son ponponunu yapıp dikiyoruz. Herkese kolay gelsin.

Bere modelleri, örgü bere yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Çok Kolay Bere Yapımı VİDEO ANLATIM

Suzan hobi kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ