Cold Brew Nedir? Cold Brew Nasıl Yapılır?

Cold Brew Nedir? Cold Brew Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve ilgi odağı olan cold brew nedir? Cold brew soğuk kahve çeşididir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen cold brew yaz aylarının yaklaştığı bu dönemlerde merak ediliyor. Genellikle yaz aylarında sıcak içecekler tüketilmez. Soğuk içeceklere talep çoğalır. Cold brew de soğuk oluşuyla hem serinletiyor, hem de kahve tadı olduğu için oldukça sevilen ürün haline geliyor.

Cold Brew Nedir

Cold Brew Nedir?

Cold brew nedir? Sorusunun cevabı olarak soğuk suya yoğun bir şekilde kahvenin atılarak karıştırılmasıyla beraber buzdolabında 15 veya 20 dakika bekletilerek yapılan bir soğuk kahvedir diye cevap verebiliriz. Sıcak suda olduğu kadar soğuk suda keskin değildir. Kahvenin uzun süre suda kalmasından dolayı kahve nikotinini suya bırakır.  Cold brew şu anda oldukça fazla tercih edilen bir kahve türüdür. Ünlü kahve markalarının en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Cold brew kahve kafelerde çok fazla tercih edilmesinden dolayı evde yapılıp yapılmadığı da merak konusudur. İşte cold brew kahve yapılışı…

Cold Brew Ne Demek

Cold Brew Kahve Yapılışı

Cold brew nedir? Sorusunun yanıtını yukarıda verdik. Şimdi ise bu kahveyi evde yapıp içmek isteyenler için tarifi

Cold Brew Malzemeler

Soğuk su (1 litre)

120 gr kahve

Evde Cold Brew Yapılışı

 Çekilmiş kahveleri ve suyu iyice karıştırın. 12 saat boyunca buzdolabında bekletin. Daha sonra karışımı süzün. Kahvenin olduğu kabın ağzına kağıt filtre koyarak süzün. İsteğe göre soğuk süt eklenebilir.

Canimanne.com sosyal medya hesaplarını ve Canımanne YouTube kanalımızı takip ederseniz memnun oluruz. Bu sayede güncel paylaşımlarımızı da kaçırmamış olursunuz. Diğer sayfalarımızda yer alan yüzlerce içerik için farklı kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu yazılardan sadece biri olan Hamileyken Denize Girmek Sakıncalı mı? sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Cold Brew yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ