Tığ İşi Askılı Bluz Modelleri

Tığ işine gönül vermiş hanımlar, bugüne kadar bu marifetinizi sadece ev dekorasyonunda kullandığınız dantellerle mi hayata geçirdiniz yoksa? Sizler için yepyeni fikirlerimiz var ve bunları paylaşmak istiyoruz. Şimdi biraz gözlerinizi kapatıp hayal etmeye çalışın bakalım. Tığ ile yapılan el örgüsü bluz örnekleri geçsin aklınızdan, yazlık askılı bluzlar mesela. Nasıl gözünüzde bir şeyler canlandırabildiniz mi? Pamuklu yazlık ipler, simli dantel ipler ya da floşlu renkli iplerle örebileceğiniz bir sürü model geçit törenine başladı bile öyle değil mi?

tig-isi-askili-bluz-modelleri-1

Tığ işi askılı bluz modelleri örgü örmeyi seven ve bunu kıyafetlerinde de her fırsatta kullanan hanımlar için biçilmiş kaftan bize göre. Gündelik yaşantınızda ve özel günlerinizde birlikte giyeceğiniz pantolon ya da eteklerinizle şıklığınızı konuşturmanızı sağlayacak tığ işi askılı bir bluz örmek için kolları derhal sıvamalısınız.

REKLAM ALANI

tig-isi-askili-bluz-modelleri-2

Tığ işi askılı bluz örnekleri deyince aklımıza birkaç ana model ve örgü tekniği geliyor. İşinizi kolaylaştırmak için sizlere birkaç örnek verelim. Mesela askılı örgü bluzunuzu astar kullanmadan direk giymek istiyorsanız, göğüs kısmında sık iğne örgüsünü kullanabilirsiniz. Geri kalan beden kısmında dilediğiniz herhangi bir motifi uygulayabilir ya da çeşitli parçalardan oluşan motifleri birleştirip bluzunuzu tamamlayabilirsiniz.

tig-isi-askili-bluz-modelleri-3

Sık iğne örgüsü beni zorlar diyorsanız seçtiğiniz ajurlu modeli yine istediğiniz şekilde örebilir, bluzunuzun tamamını astarlamak yerine sadece göğüs kısmına kumaş ilavesi yapabilirsiniz. Askılı bluzların da çeşitleri var bildiğiniz gibi, tığ işi örgüler için de geçerli bu elbette. Seçtiğiniz modele göre askıları ince ya da kalın yapabilir, isterseniz boyundan bağlamalı askı da kullanabilirsiniz. Birlikte kullanmayı düşündüğünüz kıyafetinizin rengine uygun bir renkte ip kullanmanız şıklığınızı bütünleyecektir. Bizden size yine ufak bir tavsiye: Tığ işi pek kolay bir örgü çeşidi değil malumunuz üzere, bluzunuzu açık tonlarda örerseniz (beyaz, kum beji, fildişi gibi) kullanım alanınız artacaktır hanımlar. Hamaratlığınıza güveniyorsanız birkaç renk bir arada kullanıp farklı modellere imza atabilirsiniz elbette.

tig-isi-askili-bluz-modelleri-4

Bebek örgü modellerine dair her şeyi bu kategorimizde bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda arkadaşlarınızla paylaşırsanız onların da faydalanmasını sağlamış olursunuz.

tig-isi-askili-bluz-modelleri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ