İlginç Dantel Bluz Modelleri

Dantel işleri hanımların dünyasında kullanım alanlarının çokluğundan sağlam bir yere sahip. Evlerini giydirerek danteli hayatlarına almakla işe başlayan hanımlar, artık bu güzel materyalin evlerinden çıkıp kendi giysileri arasında da  hüküm sürmesini seviyorlar. Öyle ya evleri şıklık yarışında üst sıralara taşımaktaki etkisi bilinen dantel neden hanımların kıyafetlerinde de kullanmayı tercih edecekleri bir şey olmasın ki. Klasik dantel motiflerinin yanı sıra ilginç dantel örnekleri ile de örgü bluzlar yapmak mümkün. Her zaman söylediğimiz gibi örgü işi sizin yaratıcılığınızla aynı oranda sınırsız üretebileceğiniz bir uğraşı.

ilginc-dantel-bluz-modelleri-5

Dantel bluzları her zamanki bilindik motiflerin yanı sıra farklı şekillerde ve formlarda örerek de yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Belki de aklınıza hemen geliveren birkaç ilginç dantel bluz modelleri olmuştur bile. Böyle zamanlarda elinizin altında bulunduracağınız bir deftere hayal ettiğiniz şeyleri karalamanızı, hatta küçük notlar almanızı tavsiye edebiliriz.

ilginc-dantel-bluz-modelleri-4

Yapabilecekleriniz öyle uçsuz bucaksız ki, farklı kalınlıklarda dantel iplerini bira arada kullanmaktan tutun da farklı renkleri de kombine edebilirsiniz. Mesela bizim aklımıza ilk geliveren boyundan bağlamalı dantel bluz oldu. Örnek vermek gerekirse bedeninize uygun ebatlarda öreceğiniz kare şeklinde bir parçayı iki köşesi boyun ve bel kısmına gelecek şekilde tutup, bir köşeyi boynunuzdan bağlayın.Diğer iki köşeyi de sırtınızda birleştirebilirdiniz. Boyundan bağlamalı dantel bluzları çeşitlendirmek, yeni fikirler üretmek ve bu konuda araştırmalar yapmak keyifli olacaktır.

ilginc-dantel-bluz-modelleri-3

Bazen zor modellerle karşılaşsanız bile bunun sizi yıldırmasına izin vermeyin. Size tavsiyemiz yaptığınız iş ne olursa olsun keyif almaya bakın ve üretmenin size kazandıracağı gururu yaşamayı bir alışkanlık haline getirin. Tasarımlarınızı sevdiklerinizle paylaşın, onların örgülerini inceleyerek siz de ufkunuzu genişletin hanımlar.

ilginc-dantel-bluz-modelleri-2

Yaratıcı hanımlara yönelik kendin yap bölümümüzde ilginç fikirler edinerek uygulayabilirsiniz. Sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

ilginc-dantel-bluz-modelleri-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ