İrlanda Danteli Modelleri

İrlanda Danteli Modelleri

Tığ işinden anlayan hanımların ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz, örmesi normal dantel örgüsünden biraz daha zahmetli ve uzun süren ama bittiğinde tam bir sanat eseri olacağından emin olduğumuz İrlanda dantel işlerinden bahsetmek istiyoruz. Daha önceden rastlamış olanların yanı sıra ilk kez tanışacak olanlar için de farklı ama çok şık olan İrlanda danteli modelleri ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Dediğimiz gibi yapım aşamasında epey bir emek harcanan oldukça zahmetli bir tığ işi İrlanda dantelleri.

irlanda-danteli-modelleri-5

Size öncelikle İrlanda danteli nasıl yapılır hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Tamamı dantel ipliğiyle örülen bu iş birkaç aşamadan oluşuyor. İlk yapmanız gereken İrlanda danteli örnekleri ile ilgili ufak bir araştırma. Yaptığınız bu araştırma sonunda kendinize uygun modeli seçiyorsunuz ve ilk aşamayı bitirmiş oluyorsunuz.

irlanda-danteli-modelleri-1

İkinci aşamada seçtiğiniz modeldeki motifleri ayrı ayrı örmek ve hazır hale getirmek var. Bu aşama esnasında ördüğünüz motifleri sayarak gitmeyi ve uygun göreceğiniz bir yerde muhafaza etmenizi öneriyoruz. Modelinizin tüm motifleri hazırsa bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Burada yapmanız gereken bol bol zincir çekmek ve çektiğiniz zincirleri yumak haline getirmek.

irlanda-danteli-modelleri-4

Çünkü örgünüzün devamını çektiğiniz zincirlerle oluşturduğunuz kordonlardan yapacaksınız. Son aşamada ise örtünüzle aynı boyutlarda kağıt bir şablon hazırlamak ve bitirmiş olduğunuz motifleri örnek modelinizdeki gibi şablona yerleştirme işi var. Arkasından zincirle hazırladığınız kordonu motiflerin etrafında dolayarak tığ ile birleştirmek gerekiyor. Küçük bir bilgi verelim: Bu dantel tarzı İrlanda kökenli olmakla beraber en çok Romanya’da yapılmaktadır. Sık iğne işini de bol bol kullanacağınız İrlanda dantel işi zahmetli ve bir o kadar beceri istemekle beraber, serdiğiniz yerin havasına çok şık bir dokunuş yapmış olacak.

irlanda-danteli-modelleri-3

Yemek tarifleri kategorimizde birbirinden leziz onlarca yemek tarifi sizleri bekliyor. Beğendiğiniz tariflerimizi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşabilirsiniz.

irlanda-danteli-modelleri-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ