Dantel Peçete Örnekleri

Dantel Peçete Örnekleri

Geçmişten günümüze kadar modası geçmeyen aksesuarlardan biridir dantel. Anneannelerimizden annelerimize, onlardan da bize geçen bir meziyettir dantel örmek, örebilmek… Çeşit çeşit dantel örtü modelleri salonlarımızın, mutfaklarımızın, yatak odalarımızın mobilyalarının üstünü süsler. Bazen masa örtüsü olur, sabırla örüldükten sonra salonumuzun baş köşesinde yerini alır, bazen yine sabırla ve maharetle örülür yatak örtüsü olur. Fiskos örtüsü modeli bu deriz, öreriz ve fiskos masamıza örter, dostlarımızla başına geçer sohbet ve kahve keyfi yaparız. Bir de peçeteler vardır ki; onlar da dantel örgü modelleri denildiğinde vazgeçilmezler arasında yerini alır. Mutfak peçetesi modelleri, yatak odası peçetesi modelleri elden ele dolaşır durur hamarat hanımların arasında.

Dantel Peçete Örnekleri-2   Dantel Peçete Örnekleri-5

Dantel peçete modelleri evlerimizdeki yerini aldığında ayrı bir şıklık katar ve sahibine ayrı bir haz verir. Peçeteler genellikle uygun ebattaki kumaşın köşe kısmına dikildiği gibi, komple dantelden oluşan, kumaşsız olanları da vardır. Eğer elimizdeki dantel peçete örneği mutfak için örülecekse mutlaka masa örtüsü, perde ucu ya da tamamı, buzdolabı örtüsü de örülür. Hatta artık su damacanalarının üzerine de örülüp komple bir takım yapılıyor.

Dantel Peçete Örnekleri-4Dantel Peçete Örnekleri-1

Kolay dantel peçete modelleri genellikle üçgen olarak örülüyor. Tığ işi modeller arasında olan bu peçeteler geniş ucundan başlanıp eksilterek son verildiği gibi, tam tersi olarak dar uçtan birkaç ilmekle başlanıp giderek genişletilerek de son verilebiliyor. Peçete modelleri çok çeşitlidir. Düz dantel olanları olmakla birlikte, yaratıcı hanımlar tarafından örüldükten sonra üzerleri boncuklarla işlenenleri de vardır. Tabii buradaki esas amaç beyaz dantelin üzerine işlenen boncuk ya da benzeri süs aparatlarının mutfak dolaplarımızla uyum içinde olması ve ortaya bir şıklık çıkmasıdır.

Dantel Peçete Örnekleri-3

Kızların çeyizinin baş köşesinde yer alan mutfak peçetesi modelleri, hamarat hanımlar tarafından yapılıp, dantel örmeye vakti olmayanlara satılıp hem faydalı olmak hem de kazanç elde etmek için de bir kaynaktır.

Daha fazla dantel peçete modeli için dantel modelleri kategorimizi de ziyaret etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ