Dantel Sehpa Örtüleri

Dantel Sehpa Örtüleri

   Dantel parçalar her zaman bizim için vazgeçilmez olmayı başarmıştır. Geçmişten günümüze kadar halen daha kullanımı devam etmektedir. Evlerimize şıklık ve renk katan danteller çeyizsandıklarımızın da demir başlarından biridir. Dantel parçası bulunmayan çeyiz sandığı neredeyse yoktur. Metrelerce örülen dantellerden, küçük parçalar halinde örülen dantellere kadar birçok çeşit ve tarzda dantel vardır. Evimizin her köşesini süsleyen en güzel parçalardan biridir. El emeği ürünlerin yeniden canlandığı günümüzde kullanımı da yeniden canlanmıştır. Eski dantel örnekleri olduğu gibi yeni ortaya çıkan birçok farklı tarzda dantel modelleri de vardır. Eskiyle yeninin buluşturulduğu modern tarzda dantel örnekleri de bulmak mümkündür.

Dantelin bizim hayatımızdaki yeri her zaman önemli olmuştur. Evlerimizde mutfaklarımızdan, yatak odalarımıza, salonlarımıza kadar her alanda dantel parçaları zevkle kullanmayı bilmişizdir. Bu parçalardan biri olan dantel sehpa örtüleri de oldukça fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Salonlarımızdaki sehpaları süsleyen çok şık çok modern tarzda sehpa örtüleri mevcuttur. Yuvarlak şekilde örülen sehpa örtüleri olduğu gibi oval ve kare şeklinde örülenleri de vardır. tek parça şeklinde örüldüğü gibi parçaların birleştirilmesi ile ortaya çıkan modeller de mevcuttur. Gül, yaprak desenleri işlenerek sehpa örtülerinin şıklığına şıklık katılmıştır. Dantelin zarafeti hiç şüphesiz ki sehpalarınıza, salonunuza çok yakışacaktır.

Birbirinden farklı dantel sehpa örtüsü modelleri vardır. Tıp işi sehpa örtüleri olduğu gibi iğne oyası ile yağılan modeller de mevcuttur. Ancak iğne oyası ile yapılan modellerin yapımı daha zahmetli olduğu için tığ işi örtüler daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca kumaş kenarlarına dantel eklenerek oluşturulan sehpa örtüleri de vardır.

Sizde en trend dantel sehpa örtüsü örnekleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı modelleri inceleyerek karar verebilir ve beğendiğiniz modeli örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ