El Örgüsü Bebek Yatak Örtüsü Modelleri

El Örgüsü Bebek Yatak Örtüsü Modelleri

El emeği ile yapılan ürünler her zaman hazır alınan ürünlerden daha kıymetli ve değerli olmuştur. Aynı zamanda el örgüleri tektir ve eşi yoktur. Bu yüzden bayanlar farklılığı sevdiği için el örgüsü ürünleri sıklıkla tercih etmektedirler. Her ne kadar örgünün, dantelin modası geçti gibi tabirler kullanılmaya başlansa da aslında günümüzde yeniden moda trendi haline gelmiştir. Her gittiğimiz evde örgüden bir parçaya rastlamak hiç de zor değildir.

El örgüsü denince akla birbirinden şık parçalar gelir aklımıza, hele o bebeklerimiz için ördüğümüz hırkalar, yelekler, kazaklar, yatak örtüleri hepsi birbirinden şık ve harikalar.

Birbirinden şık bebek yatak örtüleri vardır. Tığ işi örtüler olduğu gibi şiş ile örülen yatak örtüleri de mevcuttur. Yatak örtüsünü bütün bir şekilde örmek zor olacağından daha çok parçaların birleştirilmesi ile oluşan modeller tercih edilmektedir. Motif motif küçük parçalar halinde örülür daha sonra iğne veya tığ yardımı ile birbirine birleştirilmesi ile oluşturulur. Erkek bebekler için beyaz, mavi, lacivert gibi renkler tercih edilirken, kız bebekler için daha çok pembe, pudra, lila gibi pastel tonlar tercih edilmektedir. Sarı gibi ara renklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kız bebek battaniyelerinde genellikle çiçek, yaprak gibi motifler ağırlıklı olarak kullanıldığı gibi erkek yatak örtülerinden daha çok hayvan figürleri göze çarpmaktadır.

Birbirinden şık ve farklı bebek yatak örtüsü modelleri mevcuttur. Sizde bebeğiniz için örgü yatak örtüsü yapmak istiyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz modeli seçerek bir an önce örmeye koyulabilirsiniz. Her ne kadar ilk bakışta zor gibi gelse de aslında küçük parçalar halinde oluştuğu için çok basittir. Görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ