Canım Anne

Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Evlerimizin ve çeyiz sandıklarımızın süsü olan danteller eski zamanlardan beridir var olan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Dantel ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Havlu kenarlarında kullanıldığı gibi aynı zamanda vitrin takımlarında, oda takımlarında, nevresim ve pike takımlarında, mutfak peçetelerinde, masa örtülerinde, şömentabllarda dantel izlerini bulmak mümkündür. Dantelin modası geçti gibi sözler söylenmiş olsa da dantel hak ettiği değere yeniden kavuşmayı başarmıştır.

Dantel vitrin takımları eskiden beridir yapılmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış birçok modelin yanı sıra her geçen günde yeni model ve örnekler ortaya çıkarmaya başlamıştır.

   Dantel vitrin takımı modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yuvarlak formda örülenler olsa da daha çok kare modeller tercih edilmektedir. Eskiden vitrin takımları beyaz veya kırık beyaz tonlarında örülmekte idi. Günümüzde ise renkli iplikler ile örülen danteller ortaya çıkmış ve bayanlar tarafından oldukça da ilgi görmeyi başarmıştır.

Dantel vitrin takımı örnekleri arasında zor modeller olduğu gibi yeni dantel örmeye başlayan acemi kişiler için kolay modeller de mevcuttur. İlk defa yapanlar için sitemizde bulunan resimli anlatımlı ve şemalı resimler mevcuttur. Bunlara göz atarak ve yakından inceleyerek sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dantel vitrin takımınızın düzgün olmasını istiyorsanız eğer kaliteli ipleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde ortaya çıkacak olan sonuçtan memnun kalırsınız. Eskiden vitrin takımı yaparken peçeteleri 12 tane yapılmaktaydı. Bunun nedeni ise vitrinlerin çok büyük olmasından kaynaklıydı. Günümüzde ise vitrinler köşe takımı olarak tek bir bölümde sergilendiği için siz dilerseniz 12 yerine 6 adet peçete de yapabilirsiniz. Vitrin takımlarının içinde peçetelerin haricinde eskiden televizyon örtüsü de bulunmaktaydı. Siz o parçayı ranır gibi kullanabilir ve takımınızın tamamlanması için aynı örnek ve modelden masa örtüsü örebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi