Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Evlerimizin ve çeyiz sandıklarımızın süsü olan danteller eski zamanlardan beridir var olan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Dantel ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Havlu kenarlarında kullanıldığı gibi aynı zamanda vitrin takımlarında, oda takımlarında, nevresim ve pike takımlarında, mutfak peçetelerin de, masa örtülerinde, şömen tablalarda dantel izlerini bulmak mümkündür. Dantelin modası geçti gibi sözler söylenmiş olsa da dantel hak ettiği değere yeniden kavuşmayı başarmıştır.

Dantel oda takımları eskiden beridir yapılmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış birçok modelin yanı sıra her geçen günde yeni model ve örnekler ortaya çıkarmaya başlamıştır.Tığ işi danteller arasında zor modeller olduğu gibi yeni dantel örmeye başlayan acemi kişiler için kolay modeller de mevcuttur. İlk defa yapanlar için sitemizde bulunan resimli anlatımlı ve şemalı resimler mevcuttur. Bunlara göz atarak ve yakından inceleyerek sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz.

   Dantel vitrin takımı modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yuvarlak formda örülenler olsa da daha çok kare modeller tercih edilmektedir. Eskiden vitrin takımları beyaz veya kırık beyaz tonlarında örülmekte idi. Günümüzde ise renkli iplikler ile örülen danteller ortaya çıkmış ve bayanlar tarafından oldukça da ilgi görmeyi başarmıştır.

Dantel vitrin takımınızın düzgün olmasını istiyorsanız eğer kaliteli ipleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde ortaya çıkacak olan sonuçtan memnun kalırsınız. Eskiden vitrin takımı yaparken peçeteleri 12 tane yapılmaktaydı. Bunun nedeni ise vitrinlerin çok büyük olmasından kaynaklıydı. Günümüzde ise vitrinler köşe takımı olarak tek bir bölümde sergilendiği için siz dilerseniz 12 yerine 6 adet peçete de yapabilirsiniz. Vitrin takımlarının içinde peçetelerin haricinde eskiden televizyon örtüsü de bulunmaktaydı. Siz o parçayı ranır gibi kullanabilir ve takımınızın tamamlanması için aynı örnek ve modelden masa örtüsü örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ