Dayanılmaz Diş Ağrısına Çözüm

Çoğumuzun sıkça yaşadığı durumlardan biri olan diş ağrısının dayanılmaz hal aldığı durumlarda ne yapmalıyız içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Diş ağrısı birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Yediğimiz şekerli yiyecekler, dişlerimizin çürümesi, dişlerimize yeterli bakımı göstermemiz veya diğer nedenlerden dolayı dayanılmaz diş ağrısı ortaya çıkabilmektedir. Evde doğal ve pratik yöntemler ile diş ağrınızı hafifletebilirsiniz. İlaç kullanmak yerine doğal ürünleri kullanmanız hem daha etkili hem daha sağlıklı olacaktır. Çünkü her ilacı herkes kullanamaz ve yan etkileri vardır. Aşağıda yer alan dayanılmaz diş ağrısına çözümleri madde madde görebilir ve sizde uygulayabilirsiniz.

Dayanılmaz Diş Ağrısına Çözüm

  • Ağrıyan dişinizin üstüne buz kalıbı koyun. Buz verdiği soğukluk ile ağrıyı geçirecek ve dişi uyuşturacaktır.
  • Ağrıyan dişinizin üstüne bir iki parça karanfil koyun. Attarlarda satılan karanfil yağını pamuğa damlatıp dişinize tampon yaparak da ağrısını dindirebilirsiniz.
  • Tuzlu su ile gargara yapmak diş ve ağız içini temizleyip dişin ağrısını azaltacaktır. Özellikle yemeklerden sonra mutlaka ağzınızı tuzlu su ile gargara yapın.
  • Aynı şekilde elma, üzüm veya beyaz sirke ile de gargara yapıp diş ağrısını dindirebilirsiniz.
  • Oksijenli su ile de gargara yapabilirsiniz. Fakat miktarını aşırıya kaçırmamaya dikkat edin.
  • Nane yağı da keskin bir ağrı kesicidir. Pamuğa damlatıp dişinize tampon yapabilirsiniz.
  • Suyun içerisine bir yemek kaşığı karbonatı ekleyip karıştırın. Daha sonra bu su ile gargara yapın.

Alkol, kolonya gibi sağlıksız yöntemleri denemeyin. Bu yöntemler ağız içinize zarar verebilmektedir. Sitemizde yer alan diğer sağlık konularını da inceleyebilirsiniz.  Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ