Değişik El Örgüsü Bebek Battaniyeleri

Değişik El Örgüsü Bebek Battaniyeleri

   El örgüsü ile yapılmış battaniyeler hazır battaniyelere göre daha şık ve gösterişli durduğu için fazlasıyla tercih edilmektedir. Özellikle de yeni doğan bebeklerin vücut ısısı çok çabuk düşebildiği için sıcak tutmak gerekir. Soğuk kış günlerinde bebeğinizin içini ısıtacak birbirinden harika battaniye modelleri vardır. Eskiden günümüze kadar gelmiş modeller olduğu gibi modern dokulu yeni moda olmuş battaniye modelleri de mevcuttur.

Şiş ile örülen bebek battaniyeleri olduğu gibi tığ işi ile yapılan battaniyeler de vardır. Tek parça halinden örüldüğü gibi parçaların birleştirilmesi ile de oluşan modeller mevcuttur. Özellikle de son zamanlarda renkli iplerle örülen küçük motifleri birleştirilerek oluşan modeller çok fazla ilgi ve rağbet görmektedir.

Kız ve erkek bebekleri için farklı renklerde battaniyeler örülmektedir. Erkek bebekler için daha çok mavi, türkuaz, beyaz, krem, lacivert gibi renkler tercih edilmektedir. Kız bebekler için ise daha çok pembe, pudra, lila, beyaz gibi daha renkli renkler tercih edilmektedir. Bebek battaniyenizi tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak rengarenk bir battaniye oluşturabilirsiniz.

Erkek battaniyelerini düz şekilde örüp daha sonra üzerine hayvan motifleri, figürleri ekleyerek hareket katabilir, daha şık görünmesin sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kız bebekler içinde yine düz şekilde örerek çiçek, yaprak, gül motifleri ekleyebilirsiniz. Bebek battaniyelerinize inci, boncuk ve kurdele ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Simli iplerle örerek farklılık katabilirsiniz.

Bebek battaniyesini ördüğünüz ipin kalitesi de önem taşımaktadır. Kaliteli, pamuklu, yumuşak dokulu ipleri tercih etmenizi öneririz.

Sizde değişik bebek battaniyeleri modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit modeller de mevcuttur. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek rahatlıkla örebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hazel dedi ki:

    Ben bebek battaniyesi orecegim şiş ile kaç ilmekden baslamaliyim

BİR YORUM YAZ