Değişik El Örgüsü Bebek Kazakları

Kadınlar kendileri için kazak, hırka ördükleri gibi bebekleri içinde büyük bir özen ve heyecanla örmektedir. Bebek kazakları, parçaları örmek daha keyifli ve basittir. Anneler çocukları için hiç şüphesiz ki en iyisini en güzelini istemektedir. Bunun içinde klasik hazır ürünler yerine bebekleri için onlara özel ve tek olacak el örgüsü parçalar örmektedir. Torunu olacağını duyan bir anneanne, babaanne için ilk yapılacak görevlerden birisi tabi ki de el emeği ile yapılmış kazaklar, patikler örmektir. Bunun için en kaliteli ipler seçilerek en şık modeller tercih edilmektedir. Bebekler aileler için fazlasıyla değerli ve önemlidir. Bu yüzden de onlar için en iyisini, ellerinden gelenin en güzelini yapmak isterler.

  El örgüsü bebek kazakları örmek küçük parçalardan oluştuğu için oldukça keyifli ve kolaydır. Erkek bebekler için daha çok mavi, beyaz, krem, lacivert renkteki ipler tercih edilirken kız bebekleri için daha çok pembe, pudra, beyaz tonları tercih edilmektedir. Aldığınız ipin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Naylon içerikli ip alırsanız he çıkacak ola sonuçtan memnun kalmazsınız hem de bebeğinizi sıcak tutmayacağı için rahatsız olursunuz. Bunun için doğru ve kaliteli ip seçimi önemlidir.

Öreceğiniz kazakları tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da örebilirsiniz. Desen, motif vererek örebileceğiniz gibi düz bir şekilde örerek daha sonra üzerinde motifler ekleyebilirsiniz. Erkek bebekler için daha çok hayvan motifleri kullanılırken, kız bebekler için daha çok çiçek, yaprak motifleri kullanılmaktadır. Pon pon ekleyerek de daha hareketli ve şık görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Sizde değişik el örgüsü bebek kazakları arıyorsanız sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz modeli seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ