Canım Anne

Değişik Lif Modelleri

Değişik Lif Modelleri

Çeyiz sandıklarını süsleyen el emeği ürünlere ve parçalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Dantel ürünlerin yanı sıra, iğne oyası ile yapılan şık parçaların yanında renk renk iplikler ile örülmüş şirin lifleri de görmek mümkündür. Lifler genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen ürünlerin başında gelmektedir. Birçok model ve çeşidi bulunur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan modellerin ve örneklerin yanı sıra her geçen gün yeni modeller de ortaya çıkmaktadır. Yeni eskinin buluşması ile beraber özgün modeller de lifler de kendini göstermektedir.

   Lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanları olduğu gibi birden fazla ipin kullanıldığı modeller de vardır. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Eğer ortaya çıkacak olan üründen memnun kalmak istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz. Böylelikle lifleriniz hem daha güzel hem de daha kullanışlı olacaktır. İpin türünü değiştirerek de farkı lifler yapabilirsiniz. Lif örneklerinden ve modellerinde son zamanlarda sıklıkla sakallı iplikler tercih edilmeye başlamıştır. Sizde sakallı iplikleri kullanarak yumuşacık ve farklı lifler örebilirsiniz.

   Lif örnekleri oldukça çeşitlilik içermektedir. Birçok motif liflerde kullanılmaktadır. Genellikle hayvan ve çiçek motif ve figürleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Öreceğiniz lifleri kare formlu yapabileceğiniz gibi yuvarlak, oval, dikdörtgen veya farklı formlarda da örebilirsiniz. Kalp formlu ve eldiven formlu olan lifle ren çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Sizde değişik lif modelleri arıyorsanız eğer sitemizdeki lif örnek ve modellerini inceleyebilir ve dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Kendiniz veya çeyiziniz için örebileceğiniz gibi sevdikleriniz için de örebilir ve hediye edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi