Deri Mobilyalar Nasıl Temizlenir? Deri Mobilya Temizliği!

Deri Mobilyalar Nasıl Temizlenir? Deri Mobilya Temizliği!

Temizlik hanımların en çok zamanını alan işlerin başında gelir. Özellikle büyük temizliklerde zorlanan hanımlar püf noktalarından yararlanarak işlerini daha kolay hale getirmeye çalışırlar. Evlerimizde bulunan deri mobilyalar, özellikle de koltukların nasıl temizleneceği merak edilir. Bir de koltuklarda lekeler oluşmuşsa bu durum oldukça can sıkıcıdır. Bugünkü yazımızın konusu deri mobilya temizliği olarak belirledik. Deri koltuklardaki lekeler nasıl çıkar? Deri mobilyalardan leke çıkartma gibi merak ettiğiniz bir sürü ayrıntıyı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

deri-mobilya-temizligi
Deri Mobilya Temizliği

Deri Mobilya Temizliği Püf Noktaları!

Hızlı Ev İş ve Temizlik Nasıl Yapılır? Konulu yazımız gibi pek çok yazıyla canımanne.com takipçilerinin sık sık yanında oluyoruz. Leke çıkartma yöntemleri konulu yazılarımız da sitemizde yer alıyor. Sizlerden gelen istekler doğrultusunda şekillendirdiğimiz güncel içeriklerimizden aralıksız faydalanmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. İşte deri mobilya temizliği püf noktaları…

deri-mobilya-temizligi
Deri Koltuk Temizliği

Deri Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

Deri mobilyalar nasıl temizlenir diye merak edenlerin sayısı hiç de az değil. Detaylı temizlik yaparken de, günlük temizlikte de önemli yer tutan deri mobilya temizliği aslında bir yandan mobilyanızın daha uzun ömürlü olmasını da sağlar.

deri-mobilya-temizligi
Koltuk Temizliği
  • Sedir ağacının kabuklarından yapılmış olan sabunlar deri mobilya temizliğinde kullanılabilir.
  • Mobilyaların parlatılması için yumurta akı kullanmak fayda sağlayabilir.
  • Sürekli kuruyan deri koltukların deri kumaşı yağı ile ovulması yumuşacık olmasını sağlar.
  • Derinin esnek halinin korunması ve çatlamasının önlenmesi 2 ölçü keten tohumun 1 ölçü sirke ile karıştırılması ve mobilyaların bu karışımla cilalanmasıyla sağlanabilir. Bu işlemi her ay yapabilirsiniz.
  • Deri koltukların yumuşak olması için bir miktar zeytinyağı temiz bir beze dökülür ve koltuklar ovulur.
  • Deri koltukların ve mobilyaların korunması için temizlik bitiminde vazelinle ovalabilirsiniz. Sürdüğünüz vazelin koltuklarda 3 – 4 saat beklesin, daha sonra kuru bir bezle silebilirsiniz.
  • Deri mobilyaların temizliği kadar ıslak kalmaması da önemlidir. Koltuklarda oluşan lekeler için ilk kullanılacak malzeme sabundur.
  • Hassaslığını koruması için deri koltuklarınızı sildiğiniz suya bir miktar süt ilave edebilirsiniz.
deri-mobilya-temizligi
Deri Koltuklar Nasıl Temizlenir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ