Deri Mont Nasıl Temizlenir?

Deri Mont Nasıl Temizlenir?

canımanne5

Sonbahar aylarında kurtarıcımız olan ve hepimizin bayılarak giydiği deri mont özellikle biz kadınların vazgeçilmezidir. Hatta birçoğumuz en soğuk günlerde bile üzerinden çıkartmak istemez, bütün kışı deri ceket ile geçirmek için havanın güzel olması için içten içe dua eder. Çünkü deri montun kendine has bir duruşu vardır. Üzerimize oturan kalıpları, derinin kendine has duruşu ve sonbahar ile uyumundan dolayı bizi oldukça havali gösterir. Belki de bu yüzden üzerimizden hiç çıkarmak istemeyiz.

canımanne2

Peki, bu kadar sıklıkla giydiğimiz deri mont nasıl temizlenir bilen var mı?  Eğer bu konuda bir fikriniz yoksa çok doğru bir adrese geldiniz demektir. Çünkü bu yazımda sizlere deri mont temizlemenin yolları ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğim. Umarım tüm bu bilgileri uygular ve sonuçtan benim olduğum gibi sizler de memnun kalırsınız.

canımanne1

Deri montlarımızı kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamamalıyız. Montlarımızı makineye attığımız takdirde çeşitli hasarlar meydana gelebilir, çatlayıp yırtılabilir. Deri montunuzun iç tarafı tüylü ya da kumaş kaplıysa kuru temizlemeye rahatlıkla verebilirsiniz. Ama aksini yapıp elinizde ya da çamaşır makinenizde kesinlikle yıkamayınız. Montunuzun üzerinde çeşitli lekeler meydana geldiyse bunu da ıslak bir bez yardımı ile çıkartabilirsiniz. Hatta tahriş olmasını önlemek için bir parça pamuğa vazelin sürerek silerseniz gayet güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer montunuz fazla kuruduysa onu zeytinyağı eklediğiniz iki veya iki buçuk litrelik suda yıkayabilirsiniz. Böylelikle zeytinyağı sayesinde daha yumuşak bir deri mont elde edersiniz. Yumuşayan montunuzun çatlaması da aynı haliyle uzun zaman alacaktır.

canımanne4

Evde deri mont temizleme yöntemleri ile ilgili sizlere çeşitli bilgiler vermeye çalıştım umarım faydası dokunur ve sizler de kendi montunuzu kendiniz temizleyebilir hale gelirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin!

canımanne3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. A.b. dedi ki:

    Evde temizlik diyosun kuru temizlemeye verin diyosun

    1. Canim Anne dedi ki:

      Deri montunuzun iç tarafı tüylü ya da kumaş kaplıysa kuru temizlemeye rahatlıkla verebilirsiniz. Ama aksini yapıp elinizde ya da çamaşır makinenizde kesinlikle yıkamayınız.

BİR YORUM YAZ