Çocuk hırka modeli anlatımı

Çocuk hırka modeli anlatımı

Çocuk hırka modeli yapımı harika hırka modelleri için yazımıza göz atabilirsiniz. Şık çocuk hırka modelleri örgü sevenlerin beğenisini beklemektedir. Video anlatımı sayfamızda mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklayarak farklı birçok bebek hırkası örneklerine ulaşabilirsiniz. Çocuk giyiminde çok kullanışlı olan hırkalar annelerinde tercihlerinde olmaktadır. Kolay hırka modelleri ve tığ işi örnekleri bulunmaktadır. Birçok kişiye hitap edecek örgü içeriğimiz örgü sevenleri beklemektedir.

Tavşan modeli çocuk hırka yapımı

Tavşan bebek hırkası 1,2 yaş bebekler için uygundur. İlk olarak şapka yapımından başlıyoruz. 58 İlmek atıyoruz. Haroşa tekniği ile başlıyoruz. 3 Sıra haroşa örüyoruz. Sonrasında ters örgü yapıp kapşon detayı için video anlatımını izleyebilirsiniz. Kapşon işlemi bitince ipi bağlayıp ilmek çıkartıp bedeni örmeye başlıyoruz. Detaylı model olduğu için videomuzu izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Sayfamızda video anlatımı mevcuttur.

Yakadan başlamalı bebek hırkası

Yakadan başlamalı hırka yapımı 6 Ay ve 1,5 yaş için kullanılabilir.

Dagrede hırka modeli
Renkli çiçekli bebek hırkası

Çiçekli hırka modeli 2 yaş için uygundur. İlk olarak 86 + 3 zincir çekelim ve üçlü trabzan yapalım. Her zincire bir trabzan şeklinde uyguluyoruz. 15 Trabzan ön, 15 kol, 26 arka, 15 kol, 15 ön şeklinde aralarda zincir çekelim. Model roba kısmı arttırma ile devam edecektir. Alt kısmı örnek detayı ve çiçek süsleme işlemi kullanılmıştır. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Çocuk hırka modelleri, bebek hırkası yapımı, hırka modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Çocuk hırka modeli anlatımı

Elişi çiçekli çocuk hırka modeli
ARKA :
75 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülür, 22 cm düz örgü ile devam edilir. Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol kesimi için 4+1+1 ilmek kesilir.
Beden boyu 38 cm de arka yaka için ortadan 17 ilmek kesilir, yanlarından 2 şer ilmek kesilerek devam edilir. Beden boyu 39 cm de omuzlarda kalan ilmekler 7+7+7 şeklinde kesilerek bitirilir.
ÖN :
42 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülür, 22 cm düz örgü ile devam edilir. Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol kesimi için 4+1+1 ilmek kesilir.
Beden boyu 35 cm de ön yaka için 10+1+1+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de omuzlarda kalan ilmekler 7+7+7 şeklinde kesilerek bitirilir.
KOL :
38 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülüp , düz örgü ile devam edilir. Yanlardan her sırada 1 er ilmek artırılarak 20 cm örülür.Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol boyu 33 cm olana dek eksiltmeler yapılarak kol bitirilir.
MODEL :
1 .sıra : 3 düz ilmek birlikte örülüp iplik şişten çıkarılmadan 1 kez şişe dolanır, tekrar aynı yere batılarak bu kez örülüp çıkarılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.
2 .sıra : ters örülür.
3. sıra : düz örülür.
4. sıra : ters örülür.
5. sıra : 1. sıra gibi örülür.
resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ