Canım Anne

Diş Macunu İle Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş Macunu İle Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Mutfakta sürekli kullandığımız bir eşya olan set üstü ocak üzerindeki aparatları temizlemek çoğu zaman yorucu olabiliyor. Ocak aparatlarını diş macunu ile ilk günkü gibi tertemiz yapabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden ev hanımları sıkça temizlik ile ilgili yararlı ve etkili pratik bilgiler veriyor. Bunlardan biri de ocak temizliği. Çoğu kadının deneyip olumlu sonuç aldığı diş macunu ile ocak temizleme yöntemi sizin için temizlikte güzel bir çözüm olacak. Genelde kadınlar ocak aparatlarını bulaşık makinesine atıp kolayca yıkarlar. Ama bu sadece yüzeysel bir temizliktir. Aparatları zaman buldukça ayda bir kere diş macunu ve fırçası ile temizleyip ilk günkü gibi yepyeni olmasını sağlayabilirsiniz. Ocak gözleri sürekli üzerinde ateş yardımı ile yemek piştiği için çabucak karara bilen bir yapıya sahiptir. Kapkara ocak gözleri titiz kadınların gözüne oldukça kötü bir şekilde görünmektedir. Ocak gözlerini temizlerken ellerinizin siyahlıktan dolayı zarar görmesini istemiyorsanız eldiven kullanarak temizleyin. Diş macunu çok fazla deriniz ile temas ederse cildinizde kızarıklık gibi sorunlar oluşabilir.

Diş Macunu İle Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Bütün ocak gözlerini ayırın.
  • Daha sonra hepsine evinizde kullandığınız diş macununuzu sürün.
  • Eski ve kullanılmayan bir fırça yardımı ile ocak gözleri sürdüğünüz diş macununu ile temizlemeye başlayın.
  • Tüm ocak gözlerini diş fırçası yardımı işe güzelce köşe bucak temizleyin.
  • Ocak gözlerindeki tüm siyahlık bu sayede gidecek ve ilk günkü gibi olacaktır.
  • Aynı şekilde bunu ocak gözlerinin üzerindeki demirler içinde yapabilirsiniz.

Diş Macunu İle Ocak Temizliği Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi