Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır? Doğal Diş Macunu Yapımı

Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır? Doğal Diş Macunu Yapımı

Günlük olarak diş temizliği yapmak rutin alışkanlıklarımız arasındadır. Ancak kullandığımız diş macunlarının çoğunun içinde kimyasal maddeler bulunduğu üzerlerindeki etiketlerde de yazar. Ağız ve diş sağlığı için doğal diş macunu nasıl yapılır sorusu son zamanlarda sıkça gündeme gelir. Doğal diş macunu yapımı konulu bu yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ancak öncelikle içeriğinde kimyasal bulunan bir diş macununun zararları konusuna bir göz atalım. Diş Macunu ile Ocak Temizliği Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Doğal Diş Macunu Yapımı

Diş Macununun Bilinmeyen Zararları

Kişileri doğal diş macunu yapımı ile ilgilenmeye iten diş macununun zararları çoğu kişi tarafından merak edilir. Sadece florür zararları olduğu sanılan bu zararlar aslında daha çoktur. Kimyasal içeriğe sahip diş macunlarında sentetik boyalar, yapay tatlandırıcılar, sentetik koruyucu maddeler, kıvam artırmaya yarayan maddeler gibi pek çok zararlı madde b7ulunuyor. Yetişkinler için üretilen diş macunlarının yanı sıra aynı durum çocuklar için diş macunlarında da geçerli. Bu durum son zamanlarda doğal diş macunu nasıl yapılır sorusunun çok sık sorulmasına neden oluyor.

Evde Diş Macunu Yapılışı

Doğal Diş Macunu Yapımı

Doğal diş macunu yapımı ile elde ettiğimiz karşımın işe yarayıp yaramadığı sorusu ancak denenerek cevaplanabilir.

Doğal Diş Macunu Tarifi Malzemeler

Doğal diş macunu yapılışı için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir.

  • İstediğiniz ölçüde karbonat
  • Karbonatla aynı ölçüde misvak tozu
  • Kıvam vermek için içme suyu
  • 5 – 6 damla kadar uçucu yağ ) çay ağacı yağı – nane yağı gibi… )
Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır

Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Doğal diş macunu yapımı için öncelikle karbonat ve misvak tozunu karıştırıyoruz. Kıvamını yakalamak için su ilave ediyoruz. Son olarak isteğimize göre tercih ettiğimiz uçucu yağı da ekliyoruz. Ev yapımı diş macunu kullanıma hazır hale geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ