Dolap Düzenleme Önerileri

Dolap Düzenleme Önerileri

Herkesin dolaplarda belli bir düzeni vardır. Bazıları ise çok daha düzensizdir. Fakat hemen herkes dolabında yer bulmakta zorluk çekmektedir. Bu sorunu düzgün bir dolap düzenlemesi ile çözebilirsiniz.

Öncelikle dolaptaki bütün eşyaları çıkarmanız gerekmektedir. Kullanacağınız kıyafet gruplarını ayırmanız da gerekir. Giyilip giyilmeyen kıyafetler de ayrılmalıdır. Yırtık, lekeli olan kıyafetleri bir kenara alın. Giymediğiniz sağlam kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. Sık kullandıklarınızı ayrı bir kenara sık kullanmadıklarınızı ise ayrı bir kenara alın. Kaban gibi ağır kıyafetleri  de bir başka kenara ayırın. Pantolanlar ve kazaklar kendi grubu olacak şekilde katlanmalıdır. Gömlek ve ceketler için ise mutlaka askılık kullanmanız gerekir. Bazalı yatak tercihi yapmışsanız işiniz çok daha kolay olur. Kaldırmak istediğiniz kıyafetleri buraya koyabilirsiniz. Eğer yoksa mutlaka ilk fırsatta bir bazalı yatak tercih edin. Dolap çekmeceleri de etkili bir şekilde kullanılmalıdır. Dolap çekmecelerine tişörtler üst üste değil dikey bir şekilde benzer renkler aynı yerde olacak şekilde yerleştirilir. Bu şekilde yer tasarrufu yapmanız mümkün olur.

Elinizdeki dolap ve çekmeceleri düzenli kullanarak bütün kıyafetlerinizi rahatlıkla dizebilirsiniz. Bu sayede düzeniniz olur ve her gün istediğiniz kıyafeti istediğiniz yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Düzensiz olduğunuzda aradığını kıyafeti bulamama gibi bir durum söz konusu olmaz. Ayrıca dışarıdan gelip de odanızı gören aileniz ve arkadaşlarınız sizin ne kadar düzenli olduğunuzu görmüş de olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ