Eski Elbiseleri Değerlendirme

Eski Elbiseleri Değerlendirme

Eski elbiselerinizi birçok yolla değerlendirmeniz mümkündür. Eski iki kazağınızı birleştirerek ortaya yepyeni bir kazak çıkarabilirsiniz. Bu sayede kıyafetlerinizi atmak yerine bambaşka bir kombine sahip olabilirsiniz.

Bu yöntemle eski kıyafetlerinizi geri dönüştürmüş olursunuz. Üstelik de kendi zevkinize uygun istediğiniz kıyafeti oluşturma şansına sahip olursunuz. Bu tür çalışmaları özellikle durumu çok iyi olmayan kişiler maddi anlamda rahatlamak için de kullanabilir. Bu sayede ikide bir yeni kıyafet almaktan da kurtulmuş olursunuz. Günümüzde malesef herkesin maddi durumu yeterli seviyede değildir. Bu yüzden de bu tarz pratik fikirler düşük gelirli kişiler için çok iyi olmaktadır. Genelde eski kıyafetler ya ihtiyaç sahiplerine verilir, ya da el bezi yapılır. Fakat bazı kıyafetler çok eski olmasa da artık kıllanılmazdır. İşte bu tarz kıyafetleri bu yöntemle değerlendirmeniz mümkündür. Örneğin; çok kullanmadığınız mavi bir kazağı ya da elbiseyi alalım. Ardından gri bir tişörtü alalım. Gri tişörtü dikkatli bir şekilde eşit olacak bir biçimde üç parçaya bölün. Daha sonra mavi kıyafete eşit olacak şekilde üstüne yerleştirin. Aynı renkte olan bir iplikle dikim işlemini gerçekleştirin. Ortaya çıkan bu yeni şık kombinle farklılık yaratabilirsiniz.

Bu işlem biraz da el becerisi ister. Herkes bu işi düzgün bir şekilde yapamayabilir. Fakat adım adım giderseniz bu işlemi yapmak çok da zor gelmeyecektir. Elinizdeki eski kıyafetleri bu şekilde değerlendirebilisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ